اخبار پلیسی شهر؛

از توقیف ۱۰ میلیاردی سیگارهای قاچاق تا دستگیری النگو دزدان

از توقیف ۱۰ میلیاردی سیگارهای قاچاق تا دستگیری النگو دزدان

بیمه خانه: طی 24 ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ داد که مأموران انتظامی در آن نقش آفرینی کردند، در این بسته خبری اخبار پلیسی روز را بخوانید.


به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، کلان شهر تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماسهای زیادی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می شود که خیلی از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می شود. در این بسته خبری به گوشه ای از ماموریت ها، حوادث و جرایم می پردازیم. دستگیری سارقان منزل در شمال تهران سرهنگ جلیل موقوفه ای گفت: در پی افزایش سرقت از منازل خالی از سکنه در محدوده کلانتری گاندی بررسی موضوع در اختیار تیمی از مأموران کلانتری این محل قرار گرفت. وی به افزایش گشت زنی های انتظامی اشاره نمود و اضافه کرد: روز گذشته تیم عملیات کلانتری در حال گشت زنی بودند که پیامی از مرکز فوریت های پلیسی در خصوص حضور سارقان در ساختمانی سه طبقه خالی از سکنه دریافت نمودند. رییس پلیس پیشگیری تهران اظهار داشت: بلافاصله مأموران به آدرس اعلامی اعزام و بررسی های اولیه نشان از این داشت تعدادی افراد مشکوک با تخریب درب ورودی وارد ساختمان شده اند. این مقام انتظامی به بیان این که با حضور مأموران از ۲ متهم بوسیله پشت بام از محل متواری و قصد داشتند سوار بر یک دستگاه خودروی نیسان آبی تحت پوشش خرید ضایعات ساختمانی شوند، افزود: در این عملیات پلیسی خودرو متوقف و راننده و یک سرنشین خودرو دستگیر ولی یکی از سرنشینان خود از محل متواری شد. وی اشاره کرد: در بازرسی بدنی از متهمان تعدادی ابزار آلات سرقت کشف و متهمان به بزه انتسابی به همراه همدست متواری شأن اعتراف کردند. سرهنگ موقوفه ای با اعلان اینکه متهمان سابقه دار بوده و به دفعات مختلف تحمل حبس داشته اند در آخر اشاره کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهمان و دستگیری متهم متواری ادامه دارد.
دستگیری زورگیر النگوهای زن جوان

سرهنگ کارآگاه حیدر گودرزی بیان داشت: بیست و سوم اسفند ماه سال قبل خانم جوانی به پایگاه نهم پلیس آگاهی شهرستان ری مراجعه و اظهار کرد، به همراه پسر بچه ۵ ساله ام به قصد خرید پوشاک از منزل خارج و در پاسگاه نعمت آباد سوار بر یک دستگاه خودروی پراید سفیدرنگ شدیم. ولی راننده تغییر مسیر داده و بعد از رفتن به سمت بیابان های شهر با تهدید چاقو و استفاده از انبر دست النگوهایم را بریده و بعد از سرقت به سرعت از محل گریخت. وی عنوان کرد: باتوجه به حساسیت و اهمیت موضوع، شناسایی و دستگیری متهم در دستورکار کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم جنایی پایگاه قرار گرفت و با بهره بردن از شیوه های نوین و علمی کشف جرم راننده پراید به اسم نادر ۳۵ ساله شناسایی شد. رییس پلیس آگاهی شهرستان ری اظهار داشت: با انعکاس موضوع به مرجع قضائی، دستور دستگیری نادر صادر و طی یک عملیات پلیسی بیست و چهارم فروردین ماه متهم در مخفیگاهش دستگیر و خودروی وی نیز توقیف شد. این مقام انتظامی بیان داشت: متهم در ابتدا منکر هرگونه بزه ی بود ولی در برخورد حضوری با شاکی و مستندات موجود، ناگزیر به جرم خود اعتراف کرد. سرهنگ گودرزی در آخر اظهار داشت: متهم با دستور قضائی روانه زندان شد و تحقیقات پلیسی کماکان درباب کشف اعمال مجرمانه مشابه احتمالی از طرف متهم با جدیت ادامه دارد. سارقان لوازم خودرو غرب تهران دستگیر شدند

سرهنگ پیمان لطیفی گفت: در پی افزایش سرقت لوازم و محتویات خودرو در محله شهرک ولیعصر (عج) به روش های مشابه رسیدگی و دستگیری سارقان در دستور کار عملیات کلانتری این محل قرار گرفت. وی با اعلان اینکه مأموران در تحقیقات و پی جویی های انتظامی هویت و مخفیگاه متهمان را شناسایی نمودند اضافه کرد: با گرفتن مجوز قضائی به مخفیگاه متهمان مراجعه و در یک عملیات منسجم پلیسی هر ۲ سارق را دستگیر و تعدادی لوازم سرقتی شامل ضبط و باند و زنجیر چرخ و جعبه آچار از مخفیگاه متهمان کشف شد. این مقام انتظامی اشاره کرد: متهمان ۳۵ الی ۴۰ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و سرقت محتویات خودرو با همدستی یکدیگر و ۱۰ فقره سرقت مشابه در محله شهرک ولیعصر (عج) اعتراف که مال باختگان شناسایی شدند. سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران با اشاره به این که تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهمان و شناسایی مال باختگان ادامه دارد در آخر اشاره کرد: پرونده و متهمان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی گشتند.
توقیف ۱۰ میلیاردی سیگارهای قاچاق سرهنگ علی ولی پور گودرزی گفت: مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز این پلیس در پی کسب خبری در خصوص نگهداری و توزیع مقادیری سیگارهای قاچاق در محدوده خیابان رجایی، بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند. وی با اشاره به این که در این عملیات، مشخص شد فردی با تهیه سیگارهای خارجی و قاچاق، این اموال را در ۲ انبار دپو و نگهداری می کند اضافه کرد: بعد از هماهنگی های قضائی و بازدید از این ۲ انبار در مجموع تعداد ۵۶۶ هزار و ۶۰۰ عدد سیگار خارجی فاقد مجوزهای قانونی و گمرکی کشف شد. رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران اضافه کرد: کارشناسان ارزش ریال اموال کشف شده را ۱۰ میلیاردریال اعلام نموده اند. در این رابطه یک متهم دستگیر و بعد از تکمیل تحقیقات پلیسی به مرجع قضائی معرفی گشتند.


منبع:

1401/02/07
18:19:53
5.0 / 5
242
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane