معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

هرکس بسازد می تواند وام نهضت مسکن بگیرد

هرکس بسازد می تواند وام نهضت مسکن بگیرد

به گزارش بیمه خانه معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تمامی کسانی که قصد ساخت وساز دارند یا پروژه شان نیمه کاره مانده می توانند از سقف تسهیلات نهضت ملی مسکن استفاده کنند و از شرط فرم «ج» و دیگر شروط چهارگانه معاف هستند.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: تسهیلات نهضت ملی مسکن علاوه بر سازندگان و گروه های ساخت، به خودمالکین نیز پرداخت می شود. بدین سان تمامی کسانی که قصد ساخت و ساز دارند می توانند از تسهیلات نهضت ملی مسکن استفاده کنند و نیازی به سبز بودن فرم «ج» و شروط چهارگانه نیست. تسهیلات در مناطق شهری و همین طور بافتهای فرسوده با همان سقفی که برای متقاضیان خانه اولی پرداخت می شود عینا به خودمالکین نیز تعلق می گیرد.
محمودزاده اشاره کرد: کسانی که بصورت حرفه ای مبادرت به ساخت و سازمی کنند، کسانی که بصورت شخصی می سازند، یا کسانی که پروژه شان نیمه کاره مانده و نیاز به منابع مالی برای تکمیل آن دارند می توانند از تسهیلات نهضت ملی مسکن استفاده کنند.

مبلغ وام ۲۵۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان است
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه سقف تسهیلات نهضت ملی مسکن در شهر تهران ۴۵۰ میلیون تومان است اظهار داشت: برای کلان شهرهای بالای یک میلیون نفر ۴۰۰ میلیون تومان، مراکز استانها ۳۵۰ میلیون، سایر شهرهای کشور ۳۰۰ میلیون و روستاها ۲۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
وی در تشریح اقساط وام نهضت ملی مسکن اظهار نمود: تسهیلاتی که پرداخت می شود به هیچ عنوان نیاز به خرید اوراق یا سپرده گذاری ندارد. موضوع دیگر مربوط به اقساط تسهیلات است که برای گروه های مختلف، متفاوت خواهد بود. ملاک توانمندی خانوار است که برمبنای دهکهای درآمدی محاسبه می شود. قسمتی از سود تسهیلات بانکی ۱۸ درصد خواهد بود اما برای دهکهایی که از توانایی کمتری برخوردار می باشند، قسمتی از سود تسهیلات توسط دولت و بوسیله صندوق ملی مسکن تامین می شود. بدین سبب مبلغ اقساط برای گروه های حمایتی بمراتب کمتر از دیگر گروهها است.

رسیدن ۷۶۰ هزار واحد به مرحله اجرا
محمودزاده در پاسخ به این پرسش که پروژه نهضت ملی مسکن در چه مرحله ای قرار دارد اظهار داشت: باتوجه به ادغام طرح اقدام ملی مسکن با نهضت ملی، برخی از پروژه ها از قبل در جریان است. مجموعا ۷۶۰ هزار واحد تامین زمین شده و در حقیقت به مرحله اجرا رسیده که در مراحل مختلف است. ممکنست کلنگ زنی نشده باشد ولی آماده کار است. از تعداد مذکور ۲۱۰ هزار واحد یا کلنگ زنی شده یا آماده کلنگ زنی است. برای ۵۵۰ هزار واحد نیز زمین تامین شده که همکاران ما در استان های مختلف درحال فراهم کردن اقدامات شروع به کار پروژه ها هستند.

ثبت نام ۲۵ ساله های مجرد به زودی شروع می شود
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره احتمال تمدید زمان ثبت نام متقاضیان بیان کرد: برنامه ریزی کرده ایم تا به زودی امکان ثبت نام برای افراد مجرد بالای ۲۵ سال برقرار شود. بدین سبب مرحله اول فراخوان برای دیگر گروهها را به انتها می رسانیم و ثبت نام مجردها را شروع می نماییم. مهلت ثبت نام برای متاهلین در سامانه نهضت ملی مسکن روز ۱۵ دی ماه تمام می شود.
وی اشاره کرد: با توجه به این که فراخوان از ۲۸ مهرماه شروع شده بود خانوارها به اندازه کافی زمان داشتند و پس از ۱۵ دی ماه نیازی به تمدید نیست. البته اساسا در صورت وجود تقاضا در مراحل بعدی نیز ثبت نام خواهیم داشت. اما هم اکنون اگر بعد خانوار را ۳.۳ در نظر بگیریم پالایش متقاضیان برمبنای استعلام تمام افراد خانوار، انرژی و زمان زیادی می برد. بدین سبب باید ثبت نام را به انتها برسانیم و جامعه مخاطب را نهایی نماییم.
منبع:

1400/10/06
21:40:33
5.0 / 5
529
تگهای خبر: اقساط , خرید , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane