درمان پذیر بودن بیشتر از ۹۰ درصد ناباروریها در كشور

درمان پذیر بودن بیشتر از ۹۰ درصد ناباروریها در كشور

مدیرعامل شرکت شهر سالم درباره درمان ناباروری در ایران اظهار داشت: بیشتر از ۹۰ درصد ناباروری که در کشور وجود دارد با علم روزی که در ایران وجود دارد، قابل درمان است و اساساً ایران جزو کشورهای برتر در این عرصه به حساب می آید.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، حمید چوبینه متخصص بیولوژی و تولید مثل و درمان ناباروری اظهار داشت: ناباروری یک مساله بسیار مهم در حوزه علم پزشکی است که از دیدگاه جامعه شناختی و مسائل اجتماعی هم قابل بررسی است. بر مبنای آخرین آمار منابع علمی، در ایران بیشتر از ۲۰ درصد از جمعیت زوجین متأسفانه نابارور هستند که این تعداد، غیر از کسانی است که هنوز تن به ازدواج نداده اند.
وی ضمن اشاره به علاقه کم خانواده ها به فرزندآوری زیاد و اکتفا کردن به یک یا دو فرزند، آنرا عاملی برای کاهش جمعیت دانست و اظهار داشت: به تعویق انداختن فرزندآوری توسط زوجین یک ناباروری خودخواسته به حساب می آید.

این متخصص بیولوژی، تولید مثل و درمان ناباروری اضافه کرد: این شرایط، جامعه را به سمت سالمندی سوق می دهد که سبب بروز خطراتی برای کشور خواهد شد. ازاین رو سیاست مداران کشور باید مقوله افزایش موالید را در دستور کار قرار دهند تا بحران موجود برطرف شود بخصوص آنکه شرایط کرونایی، به ناباروری دامن زده است.

چوبینه یکی از مقولات ناباروری را مسائل جمعیتی دانست و درباره ابعاد دیگر آن اضافه کرد: مقوله بسیار مهم دیگر ناباروری، طلاق است چونکه یکی از علل اصلی طلاق در کشور ناباروری است. متأسفانه ناباروری کانون خانواده را می تواند تحت تاثیر قرار دهد به صورتی که اگر زندگی زوجین منجر به طلاق هم نشود، سبب افسردگی و پرخاشگری خواهد شد.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران از درمان ناباروری در ایران از سالهای گذشته گفت و اظهار داشت: بیشتر از ۹۰ درصد ناباروری که در کشور وجود دارد، با علم روزی که در ایران وجود دارد، قابل درمان است و اساساً ایران جزو کشورهای برتر در این عرصه به حساب می آید.

طبق گزارش روابط عمومی شرکت شهر سالم، این متخصص بیولوژی، تولید مثل و درمان ناباروری درباره علل عدم رجوع بعضی از زوجین برای درمان ناباروی اظهار داشت: این امر نیازمند کار فرهنگی است تا خانواده ها این مشکل را بپذیرند و برای درمان اقدام نمایند. البته خوشبختانه «تابوی» ناباروری در کشور شکسته است. در گذشته ناباروری یک ایراد بزرگ محسوب می شد و خانواده ها از بیان آن خجالت می کشیدند و این بیماری را مطرح نمی کردند.1400/01/27
16:04:17
5.0 / 5
1160
تگهای خبر: شركت , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane