لزوم ایجاد سیستم یكپارچه مدیریت ریسك و حوادث در پایتخت

لزوم ایجاد سیستم یكپارچه مدیریت ریسك و حوادث در پایتخت

بیمه خانه: رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر لزوم ایجاد سیستم یكپارچه مدیریت ریسك و حوادث در پایتخت تاكید نمود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، رضا کرمی محمدی در نشست مجازی با نماینده هیات ابتکار عمل ظرفیت سازی برای کاهش بلایا در سازمان ملل متحد اظهار داشت: این جلسه بمنظور شناسایی نیازها و اولویت های در رابطه با مدیریت و کاهش خطرپذیری بلایا و بهبود وضعیت پس از وقوع سوانح و حوادث برگزار شده است. دراین میان سازمان ملل متحدد نقش مهمی در کارهای بشر دوستانه در سطح دنیا دارد و خوشبختانه این فعالیت ها بطور مستمر در حال انجام می باشد.
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به وسعت، جمعیت و اهمیت اقتصادی و اجتماعی پایتخت اشاره کرد: باتوجه به این شرایط لازم است که در مدیریت سوانح و حوادث به تهران نگاه ویژه داشته باشیم.

وی با برشمردن اولویت ها و نیازهای مدیریت بحران در تهران اظهار داشت: تهران و هیات ابتکار عمل ظرفیت سازی برای کاهش بلایا در سازمان ملل متحد می توانند در بخش هایی مانند تقویت و تامین تجهیزات تیم های سنگین جستجو و نجات شهری، تقویت مرحله بازسازی و بازتوانی پس از بحران، هماهنگی حضور و شرکت در مانورهای بین المللی، آموزش های گسترده همگانی ویژه شهروندان و حمایت و برنامه ریزی از انجام پروژه های جایکا در ایران و... با یکدیگر همکاری کنند.
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران همین طور اضافه کرد: دو طرف می توانند در زمینه ساخت و تجهیز موزه زلزله در تهران نیز همکاری داشته باشند، چونکه باتوجه به موقعیت تهران و خطرپذیزی که دارد می توان از چنین فضایی برای آموزش و افزایش شناخت و آگاهی شهروندان بهره برد.
کرمی محمدی همین طور بر لزوم ایجاد سیستم یکپارچه مدیریت ریسک و حوادث در پایتخت اصرار کرد و اظهار داشت: در سال های اخیر اقدامات خوبی برای ارتقاء تاب آوری پایتخت صورت گرفته، اما لازم است که بتوانیم مشارکت مردم را بیش از گذشته ارتقاء دهیم.
سوفی نماینده هیات ابتکار عمل ظرفیت سازی برای کاهش بلایا در سازمان ملل متحد نیز اظهار داشت: ارتقای آمادگی پیش از بحران بسیار مهم می باشد، شناسایی فرصت ها و نقاط ضعف، بازسازی و بازتوانی باید در برنامه ریزی ها مورد توجه قرار گیرد. ایجاد هماهنگی میان سازمان ها و سیستم یکپارچه هماهنگی مدیریت بحران از چالش های اصلی مدیریت بحران در ایران است که باید در برنامه ریزی ها به آن توجه گردد و برنامه ریزی ها بجای اینکه پاسخ محور باشد باید برمبنای خطر و ریسک تهیه شود و باید یک سیستم یکپارچه مدیریت ریسک در ایران ایجاد شود.
وی با اشاره به اهمیت جوامع محلی اضافه کرد: باید با نقش آفرینی و ایجاد ظرفیت در جوامع محلی به سمت تاب آوری جوامع محلی حرکت نماییم.
منبع:

1399/02/17
14:34:00
5.0 / 5
3200
تگهای خبر: آموزش , تجهیزات , زلزله , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane