از نجات چهل گرفتار در كوه های كنگان تا فعالیت هفتاد امدادگر در سیل جنوب كرمان

از نجات چهل گرفتار در كوه های كنگان تا فعالیت هفتاد امدادگر در سیل جنوب كرمان

به گزارش بیمه خانه در 24 ساعت گذشته تخلیه آب از 33 واحد مسكونی و رهاسازی 11 دستگاه خودرو از مسیر سیلاب انجام شده و به 520 متاثر از حوادث جوی امدادرسانی شده است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، در 24 ساعت گذشته امدادگران جمعیت هلال احمر در 15 استان متاثر از حوادث جوی ( 15 شهر و روستا و ۵ محوركوهستانی) به امدادرسانی به هموطنان مشغول بودند. به قول رئیس سازمان امداد و نجات در عملیات های انجام شده در این مدت امدادرسانی های لازم به 520 نفر از افراد تحت تأثیر حوادث جوی عرضه شده است. همینطور 73 تن هم اسكان اضطراری داده شده و 15 نفر به مناطق منتقل شدند.
ازاین رو گزارش غلامرضا حاجیانی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با اشاره به عملیات امدادرسانی به افرار گرفتار در سیلاب بوشهر اظهار داشت: به دنبال طغیان رودخانه ها و بروز سیل در شهرستان كنگان چهار تیم ۵ نفره امدادی با تجهیزات كامل در محل های حادثه حضور پیدا كردند. بعد از بررسی اولیه به ۲۰۵ نفر در ۵۲ خانوار صدمه دیده امدادرسانی شد، عده ای به مناطق امن منتقل شدند و آب از خانه ها تخلیه شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر بوشهر با اشاره به گرفتار شدن 40 نفر در كوه های گنگان بدلیل وقوع سیل اضافه كرد: بامداد امروز همینطور تیم های نجات از سیلاب شهرستان كنگان و تیم واكنش سریع بوشهر با یك فروند بالگرد به منطقه اعزام شدند. 25 نفر از این افراد با بالگرد جمعیت هلال احمر نجات و به نقاط امن منقل شدند. 15 نفر از گرفتاران هم با بالگرد شركت پارس جنوبی منطقه عسلویه نجات و به مناطق امن پایین كوه منتقل شدند
همچین رضا فلاح، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان كرمان با اشاره به بارندگی های شدید و سیل آسا در مناطق جنوبی استان بیان نمود: شب گذشته ۷۰ نفر از نیروهای امدادی این جمعیت به همراه ۲۰ دستگاه خودرو به مناطق سیل زده جنوب استان اعزام شدند. وی با اشاره به اینكه شهرستان های كهنوج، رودبار و ریگان بیشترین صدمه را از سیل دیده اند، اضافه كرد: تیم های ارزیاب جمعیت هلل احمر در تمام مناطق سیل زده در حال بررسی میزان سیل و نحوه امدادرسانی و كمك هستند
از جانب دیگر با عنایت به هشدارهای هواشناسی مبنی بارش شدید باران در سطح استان قم و برف در ارتفاعات، سه تیم عملیاتی هلال احمر قم در مواجهه با سیل و آبگرفتی در حال آماده باش قرار گرفتند.
بنا برگزارش مركز كنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات، در 24 ساعت گذشته تخلیه آب از 33 واحد مسكونی و رهاسازی 11 دستگاه خودرو از مسیر سیلاب انجام شده است. همینطور 16 دستگاه چادر، 215 تخته پتو، 116 تخته موكت و 167 كیلوگرم نایلون میان متاثران از حوادث جوی توزیع شده است.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، امداد رسانی در 21 شهر و روستا همچنان ادامه دارد.1399/01/05
23:41:41
5.0 / 5
3268
تگهای خبر: تجهیزات , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane