اولویت سازمان بازرسی شهرداری صیانت از حقوق شهر و شهرداری است

اولویت سازمان بازرسی شهرداری صیانت از حقوق شهر و شهرداری است

به گزارش بیمه خانه مشاور عالی و مدیر كل دفتر شهردار تهران اظهار داشت: اولویت و تلاش سازمان بازرسی شهرداری تهران همواره حفظ حقوق شهر و شهرداری و پیش گیری از بروز تخلف در این مجموعه بوده است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، مراسم تكریم و معارفه رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران بامداد روز شنبه یازدهم آبان با حضور تعدادی از معاونان ومدیران بازرسی برگزار و مسعود حمزه ای با حكمی از طرف شهردار محترم تهران بعنوان رئیس جدید این سازمان معرفی و جایگزین رمضان امینی شد.
كاظمی مشاور عالی و مدیر كل دفتر شهردار تهران در این مراسم‌ من تشكر از زحمات جناب آقای امینی گفت: با عنایت به اینكه بحث جابجایی و تغییر در حوزه ریاست سازمان بازرسی مدت هاست كه مطرح گردیده است، اما این مسئله بر انجام مسئولیت ایشان تا آخرین لحظه موثر نبود و آقای امینی با همان جدیت و صداقت كار خودرا ادامه دادند.
وی با اشاره به اینكه گزارشهایی كه از حوزه بازرسی برای دفتر شهردار ارسال می شد انصافا گزارشات دقیقی بود كه جنبههای مختلف فنی و شكلی در آنها قابل مشاهده بود، اضافه كرد: اساسا اگر مدیری بتواند كارش را خوب انجام دهد به واسطه تیم خوبی است كه در اختیار دارد كه این نشان میدهد تیم سازمان بازرسی تیم همدل و همراهی بوده اند.
كاظمی كار در شهرداری تهران را كاری سخت و دشوار دانست و اشاره كرد: در سازمانی كه با ۶۶ هزار پرسنل حجم گسترده ای از خدمات را به شهر و شهروندان ارائه می دهد، باید علاوه بر آنكه مراقب بود تا در این سازمان خطایی رخ ندهد، از حقوق شهرداری و كاركنان نیز صیانت شود كه عمده این مسئولیت مهم بر عهده سازمان بازرسی بوده و این سازمان همواره اولویت خودرا صیانت و حفظ حقوق شهرداری و كاركنان آن قرار داده است.
مدیر كل دفتر شهردار تهران با اشاره به برخی سوء نظرها و دیدگاه های بدبینانه نسبت به شهرداری اظهاركرد: بنظر می رسد سازمانی مثل سازمان بازرسی می تواند همچون گذشته نقش مهمی را در تغییر چهره و نگرش به شهرداری داشته باشد و این باور را به عام مردم برگرداند كه عمده و قاطبه كاركنان شهرداری خدمتگزار و زحمت كش بوده و اگر گروه گوچكی در كل ساختار خطایی را مرتكب می شوند نباید آنرا به حساب كل مجموعه گذاشت.
رمضان امینی نیز در این مراسم از تلاشهای تمام همكاران بازرسی در بخشهای مختلف تشكر كرد و اظهار داشت: نگاه ما در سازمان بازرسی از همان ابتدا این بود كه بازرسی دانش مدارانه و پیشگیرانه را مقدم بر همه امور بدانیم و در وهله اول از مجموعه شهرداری صیانت نماییم، به نحوی كه نیروهای شهرداری احساس امنیت كنند.
وی بیان كرد: ما در این راستا چندین كمیته شامل كمیته بررسی و تطبیق، كمیته انتصابات و منابع انسانی را تشكیل دادیم تا پرونده ها پیش از اجرایی شدن در كمیته مربوطه پیگیری و بررسی شود كه خروجی این كمیتهها مثبت و اثر بخش بوده است.
رئیس سابق سازمان بازرسی حركت به سمت هوشمند سازی امور را مورد توجه قرار داد و اضافه كرد: تا زمانی كه ارتباط فیزیكی وجود دارد و ما به سلیقه عمل می نماییم فساد هم وجود خواهد داشت. بدین سبب باید به سمت هوشمند سازی پیش برویم. ما اگر رفتارمان را برمبنای دانش، علم و فناوری های روز و دوری از رفتار سلیقه ای پیش ببریم شائبه فساد را هم از بین بردهایم بدین سبب این اصلاح باید پیش از سازمان بازرسی در مجموعه شهرداری و خدماتی كه ارائه می دهد صورت گیرد.
امینی با اشاره به اینكه جایگاه سازمان بازرسی جایگاهی نظارتی است ابراز امیدواری كرد كه كمافی السابق این اختیار، اعتبار و اقتدار به آقای حمزه ای داده شود و ایشان نیز با همدلی، هم افزایی، خرد جمعی، شناخت توانمندی های مجموعه شهرداری و شناخت موقعیت های مكانی و زمانی در امتداد حفظ و ارتقاء جایگاه بازرسی تلاش كنند.

تاكید بر بازرسی هدفمند با ارائه راهكارهای پیشگیرانه و بهبود رویه ها
مسعود حمزه ای رئیس جدید سازمان بازرسی در ادامه به تفاوت حراست و بازرسی اشاره و عنوان كرد: بازرسی علاوه بر اینكه نظارت بر حسن اجرای امور است، اما عمده مشكلاتی كه مشاهده می شود ناشی از عدم وجود دستورالعمل صریح و روشن است، بدین سبب ما باید با ارائه راهكارها و پیشنهادها برای پیشگیری و بهبود رویه ها، به سمت بازرسی هدفمند پیش برویم.
حمزه ای اطلاعات را مادر تمام سازمان های پیشرو دانست و اشاره كرد: هرقدر بتوانیم اطلاعات مسنجم تر و درست تری را از مجموعه داشته باشیم حتما در جهت مثبت انجام وظایف و بهبود عملكرد موثر است و به ما در رسیدن به اهداف و وظایف محوله كمك خواهدنمود.
منبع:

1398/08/11
20:58:59
5.0 / 5
4942
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane