مدیركل امور خدمات شهری شهرداری تهران :

بیشترین زباله ها از طرف اصناف داخل جوی ها ریخته می شود

بیشترین زباله ها از طرف اصناف داخل جوی ها ریخته می شود

بیمه خانه: مدیركل امور خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به اینكه بیشتر زباله ها در انهار پایتخت از طرف اصناف ریخته می شود از متولیان امر خواست تا با افرادی كه قوانین را رعایت نمی كنند مطابق قانون رفتار شود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، اصغر عطایی با اشاره به جمع آوری زباله ها از سطح انهار و جوی های شهر تهران و مشكلات به وجود آمده به هنگام بارش باران در این خصوص اظهار نمود: در شهر تهران منطقه به منطقه و ناحیه به ناحیه شاهد وجود مخزن های زباله هستیم و خوشبختانه می توان به صورت صد در صد اعلام نمود كه واحدهای مسكونی شهر تهران به سطح فرهنگی لازم برای ریختن زباله داخل این مخزن ها رسیده اند.
وی با اشاره به اینكه در شهر تهران و در بخش مناطق مسكونی به فاصله 50 تا 100 متر از منازل مخازن وجود دارند، اشاره كرد: كمتر پیش می آید كه ببینیم یك واحد مسكونی زباله خودرا داخل مخزن ها نریزد و در كوچه رها كند.
مدیركل امور خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به اینكه مشكلات در این بخش در رابطه با صنوف است، عنوان كرد: بیشتر شاهد این هستیم كه صاحبان مشاغل بامداد به بامداد مغازه خودرا جارو می كنند و بدون در نظر گرفتن مخزنی برای جمع آوری آنها، پسماندهای جمع شده را به صورت مستقیم وارد انهار می كنند كه این زباله ها شامل كاغذ، پلاستیك یا حتی میوه های باقیمانده در میوه فروشی ها هم هست.
عطایی با اشاره به اینكه شهر تهران دارای 10 هزار كیلومتر انهار فرعی است، افزود: نیروهای خدمات شهری روزانه هزار تن پسماند را از این نهرهای فرعی جمع آوری می كنند. پیمانكاران خدمات شهری وظیفه رفت وروب، جمع آوری پسماند، دفن آن و خارج كردن زباله ها از جوی ها را دارند اما مشكل اساسی اینجاست كه پسماندهایی كه به داخل جوی ها می روند حالت لجنی به خود می گیرند، با آب مخلوط می شوند، به دنبال آن وزنشان زیاد می شود و بعضاً در دهانه پل ها گیر می كنند.
وی با اشاره به اینكه جمع آوری زباله ها از داخل جوی ها و انهار انرژی انسانی و مالی زیادی را می طلبد، توضیح داد: این امر موجب می شود به دنبال بارش باران دغدغه هایی به وجود بیاید. این در حالیست كه اگر زباله ها داخل جوی ها نباشند دغدغه ای برای بارش باران نیست.
عطایی با اشاره به اینكه بخش عمرانی شهرداری تهران به صورت مرتب، 500 كیلومتر از كانال ها و انهار اصلی پایتخت را رصد می كند، عنوان كرد: اما متأسفانه در مناطقی كه شاهد وجود صنوف در آنها هستیم مشكل ریختن زباله در نهرهای فرعی به شدت به چشم می آید. هم اكنون در شهر تهران روزانه هزار تن لجن از انهار فرعی مناطق 22 گانه و نواحی 122 گانه تهران جمع آوری می شود كه این عدد بسیار زیادی است.
وی از صاحبان صنوف شهر تهران خواست تا در این زمینه همكاری مناسبی را با شهرداری داشته باشند و افزود: بنظر می رسد با وجود قوانین لازم در این زمینه بهتر است سازمان های متولی در این زمینه مطابق قانون عمل كنند تا مشكلات كاهش پیدا كند.
بر طبق گزارش شهرنوشت، مدیركل امور خدمات شهری شهرداری تهران همین طور از كسبه خواست تا با جمع آوری روزانه زباله های خود و نریختن آنها داخل نهرها به زندگی مردم در شهر لطمه نرسانند.
منبع:

1398/08/09
19:06:55
5.0 / 5
4439
تگهای خبر: خدمات , شهرداری , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane