اسكان 120 هزار زائر در موكب علی ابن موسی الرضا(ع) در راه پیاده روی اربعین

اسكان 120 هزار زائر در موكب علی ابن موسی الرضا(ع) در راه پیاده روی اربعین

به گزارش بیمه خانه مسئول سازمان بسیج شهرداری تهران از اسكان 120 هزار نفر در موكب علی ابن موسی الرضا(ع) در راه پیاده روی اربعین آگاهی داد و اظهار داشت: در هر وعده غذایی ده هزار پرس غذا با همت خیرین طبخ و توزیع شد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، مجتبی سالك رازی درباب خدمات بسیج شهرداری در راه پیاده روی اربعین اظهار داشت: امسال در موكب 6 هكتاری علی ابن موسی الرضا(ع) در عمود 707 با اعزام 400 خادم، با ارائه خدمات شهری و فرهنگی در خدمت زائران بودیم.
وی با اشاره به اینكه 10 مهر نخستین تیم بسیج شهرداری برای آماده سازی زیر ساخت ها اعزام شد، اضافه كرد: در این موكب روزانه 10 هزار نفر اسكان داده می شدند و در 12 روز به 120 هزار نفر خدمات مورد نیاز ارائه شد.
مسئول سازمان بسیج شهرداری تهران درباب ارائه خدمات پزشكی در این موكب اشاره كرد: تیم پزشكی متخصص با همكاری شركت شهر سالم در این موكب مستقر شدند كه تا 27 مهر به بیشتر از 20 هزار و 500 نفر خدمات پزشكی و بهداشتی ارائه كردند.
سالك رازی اشاره كرد: در هر وعده غذایی 10 هزار پرس غذا با همت خیرین طبخ و توزیع شد. همین طور ایستگاه صلواتی بطور شبانه روز فعال بود. نانوایی موكب هم به همت و همكاری یك پدر شهید دایر شد. طبخ این نانوایی در ایام اول از 5000 قرص نان آغاز و در ایام پایانی به 10 هزار قرص نان رسید.
وی بیان كرد: با همت خیرین یك ایستگاه خیاطی دایر شد كه بطور شبانه روزی به زائران خدمات مربوطه را ارائه می كردند. همین طور اتحادیه خشكشویی و لباسشویی تهران با اهدای لباسشویی و مواد شوینده به موكب و زائران خدمات مورد نیاز را ارائه دادند.
بنا براعلام شهرنوشت، مسئول سازمان بسیج شهرداری تهران درانتها اظهار داشت: امسال برنامه های فرهنگی متنوعی در موكب علی ابن موسی الرضا(ع) اجرا شد.
منبع:

1398/07/30
19:15:33
5.0 / 5
4545
تگهای خبر: خدمات , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane