رییس شورای شهر تهران اعلام كرد

رایزنی شهرداری و دولت برای حل مشكل پروژه مصلی

رایزنی شهرداری و دولت برای حل مشكل پروژه مصلی

بیمه خانه: رئیس شورای شهر تهران از رایزنی شهرداری و وزارت مسكن برای تامین مالی پروژه مصلی به سبب نارضایتی مردم آگاهی داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محسن هاشمی ظهر امروز با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید اخیرش از پروژه مصلی با اشاره به اینكه پروژه مصلی یكی از بزرگ ترین پروژه های شهر تهران است كه 400 هزار متر مربع مساحت دارد و به سبب اینكه ساخت آن به درازا كشیده، مردم و اهالی محل ناراضی هستند، اظهار داشت: این در حالیست كه خانه های اطراف مصلی به سبب آنكه در طرح توسعه مصلی قرار دارد، فریز شده و این موجبات نارضایتی مردم را فراهم نموده است.
وی با اشاره به اینكه مردم و به خصوص اهالی محله مصلی بارها از اعضای شورای شهر و شهرداری خواسته اند كه فكری به حال آنها كنند، اظهار داشت: تكمیل پروژه مصلی نیازمند تامین اعتبارات است و از آنجایی كه مدیریت مصلی را امام جمعه تهران بر عهده خواهد داشت، قرار شد كه شهرداری و وزارت مسكن همكاری هایی داشته باشند تا بتوانند اعتبارات مورد نیاز را تامین كنند.
هاشمی در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه تعداد تذكرات اعضای شورای شهر زیاد است و گاهی آنها حتی به وزرا و نمایندگان مجلس تذكر می دهند كه خارج از اختیار آنها است، اظهار داشت: برمبنای بخشنامه اعضا باید مطالب خودرا به صورت نطق قبل از دستور قرائت كنند و سه نطق و سه تذكر مجاز است، اما از آنجایی كه زمان نطق 10 دقیقه است، ترجیح می دهیم بجای نطق، اعضا مطالب خودرا بعنوان تذكر بیان كنند.
وی ادامه داد: تداخلات جدی در شهر تهران داریم و حوزه اختیارات معین نمی باشد و بنا بر این اعضا مجبورند خود به خود برای حل مشكلات حتی به رئیس جمهور، وزیر كشور و مجلس هم تذكر بدهند تا به گوش شان برسد و مشكلات را حل كنند.
هاشمی در مورد موافقت معاون اول در مورد حذف فیلتر دوده از خودرو های دیزل نیز با اشاره به اینكه برخی ها معتقدند كه اگر از ابتدا فیلتر دوده برای برخی موتورها طراحی نشود، راندمان موتورها را به قدری می كاهد كه ناچار به مصرف سوخت بیشتر شده و آلودگی افزایش می یابد، اظهار داشت: برخی ها نیز معتقدند كه فیلتر دوده بسیار موثر است، اما به شخصه آنرا چك نكردم تا ببینم كدام گزینه بهتر است، اما طبیعی است كه وقتی برای موتوری، فیلتری طراحی نشده باشد راندمانش كم شود، اما بهتر است اگر می خواهیم پولی هزینه نماییم در مورد برقی شدن و توسعه حمل و نقل پاك صرف شود.
وی در مورد انتشار تصاویری در خصوص حذف كلمه شهید از تابلوهای شهر اظهار داشت: شهرداری در روز اول اطلاعیه ای جامع منتشر نمود كه پاسخ تمام سوالات را داد و شما می توانید به آن اطلاعیه بازگشت كنید و حرف های آن اطلاعیه، حرف های من نیز هست.
منبع:

1398/06/26
14:51:10
5.0 / 5
4459
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane