در جلسه امروز شورای شهر تهران صورت گرفت

تصویب لایحه ساماندهی منابع آلاینده دیزل در محیط های كارگاهی

تصویب لایحه ساماندهی منابع آلاینده دیزل در محیط های كارگاهی

به گزارش بیمه خانه اعضای شورای شهر تهران با ۱۹ رای موافق، لایحه ساماندهی منابع آلاینده دیزل در محیط های كارگاهی و عمرانی شهر تهران را به تصویب رساندند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، در یكصد و شصت و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران مبحث بررسی لایحه ساماندهی منابع آلاینده دیزل در محیط های كارگاهی در دستور كار اعضای این شورا قرار گرفت كه در جریان بررسی آن خلیل آبادی ضمن مخالفت با تصویب این لایحه، اظهار داشت: در شرایط فعلی كه تحریم ها وجود دارد، بطور قطع رسیدن به استانداردها با دشواری های بسیاری مواجه می باشد و اجبار برقراری این استانداردها می تواند منجر به تعطیلی واحدهای كارگاهی شود.
فراهانی عضو دیگر شورای شهر تهران هم در جریان بررسی این لایحه اظهار نمود: بطور قطع یك راه بازرسی و مخالفت با این مورد بعد از اتفاق افتادن است و راه دوم پیشگیری و استانداردسازی است تا بدین ترتیب امكان فعالیت بی خطر و بدون آلودگی صوتی ایجاد شود.
در ادامه محسن پورسید آقایی - معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران در پاسخ به سوالات اعضای شورا در مورد این لایحه اظهار نمود: بطور قطع از هیچ چیز كوچكی نباید عبور كرد. در كلانشهر تهران آلودگی هوا باید به صورت جدی پیگیری شود. به حمدالله موفقیت های نسبی به وجود آمده و امسال باید آنرا كامل نماییم.
وی افزود: آمار دقیقی از موتورهای دیزل در شهر تهران و محیط های كارگاهی وجود ندارد. كیفیت آنها هم مورد ارزیابی قرار نگرفته، اما گزارش های میدانی نشان داده است هزاران دستگاه از این موتورها در پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند و چون این موتورها در كوچه ها و معابر شهر قرار می گیرند، آلودگی و دود دیزل آنها تاثیر بیشتری بر شهروندان دارد.
پورسید آقایی تصریح كرد: امروز این لایحه جامع و كامل است و بعد از جلسات بسیاری تكمیل شده است. بطور قطع در جزئیات آن پیشنهاداتی وجود خواهد داشت، اما درخواست می كنم كه اعضای شورا به كلیات آن رای بدهند.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران نهایتا بعد از بحث و بررسی با ۱۹ رای موافق و یك رای مخالف كلیات این لایحه را به تصویب رساندند.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، در جریان سخنرانی محسن پورسید آقایی - معاون حمل و نقل و ترافیك شهر تهران، تذكری به رسولی یكی از اعضای شورا شهر در خصوص توجه به صحبت های خود داد كه در همین راستا حق شناس - رئیس كمیسیون فرهنگی شورای شهر شهر تهران هم اظهار داشت: درست است كه رابطه خوب و دوستانه ای میان آقای رسولی و پورسید آقایی وجود دارد، اما سابقه ندارد كه یك سخنران در صحن شورا به عضو شورا تذكر بدهد كه به حرف های وی گوش بدهند.
امینی كه از میانه جلسه امروز در غیاب محسن هاشمی ریاست شورا را برعهده داشت هم در پاسخ به حق شناس اظهار داشت: آقای پورسید آقایی خواستند زحمت ما را كم كنند كه چنین صحبتی را مطرح نمودند.1398/06/24
15:30:09
5.0 / 5
4701
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane