واكنش رئیس كانون وكلا به رای دیوان عدالت درباره گواهینامه موتورسواری زنان

واكنش رئیس كانون وكلا به رای دیوان عدالت درباره گواهینامه موتورسواری زنان

بیمه خانه: رئیس كانون وكلای دادگستری مركز در واكنش به رای شعبه ای از دیوان عدالت اداری در خصوص ˮالزام پلیس راهور ناجا به صدور گواهینامه رانندگی موتورسیكلت برای زنان واجد صلاحیتˮ اظهار داشت: هر گونه تبعیض نیاز به نص صریح و آن هم نیاز به اثبات مبنای عقلی دارد والا تبعیض پسندیده نبوده و كوشش برای رفع تبعیض ستودنی است.


عیسی امینی در گفت و گو با ایسنا درباره رای شعبه ای از دیوان عدالت اداری كه حكم به "الزام پلیس راهور ناجا به صدور گواهینامه رانندگی موتورسیكلت برای زنان واجد صلاحیت" صادر كرده است، اظهار داشت: این رای نشان داده است كه نگاهی كه در رویه قضایی شكل می گیرد، سیاست كلی را نشان داده است و آن هم رفع تبعیض جنسیتی است.
این وكیل دادگستری اضافه كرد: آنچه كه مسلم است اسناد بین المللی و اصول كلی حاكم بر حقوق كشور ما هم بی توجه به جنسیت، قواعد را وضع كرده و حقوقدانان به این اصول احترام می گذارند؛ طبعا این روند هم شامل رای اخیر صادره از طرف دیوان عدالت می شود و می تواند پیام خوبی برای جهانیان باشد و حقوق ما را به درستی به جهان عرضه نماید.
امینی اشاره كرد: كاری كه امروز در عربستان سعودی در حال انجام می باشد، در كشور ما نه تنها در 40 سال بلكه سالیان متمادی است كه این قواعد را داشتیم و الان هم داریم و كافی است كه یك سری از مسایلی كه مبتنی بر اختلاف سلایق بوده -نه اصول- را بازبینی نماییم.
وی درانتها اظهار داشت: آنچه مسلم است هر گونه تبعیض نیاز به نص صریح و آن هم نیاز به اثبات مبنای عقلی دارد والا تبعیض پسندیده نبوده و كوشش برای رفع تبعیض ستودنی است.
منبع:

1398/05/15
12:30:19
5.0 / 5
5297
تگهای خبر: پلیس , پلیس راهور , وكیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane