درخواست تخفیف ۵۰ درصدی به شبكه فاضلاب تهران

درخواست تخفیف ۵۰ درصدی به شبكه فاضلاب تهران

بیمه خانه: مدیرعامل سازمان آب و فاضلاب استان تهران از شورای شهر خواست كه در جهت تكمیل شبكه آب و فاضلاب به آنها تخفیف ۵۰ درصد بدهد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محمدرضا بختیاری بامداد امروز در حاشیه بازدید اعضای شورای شهر تهران از تصفیه خانه فیروزبهرام در غرب تهران با بیان این كه در سال ۱۴۱۰ تولیدی پساب به یك میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمربع می رسد كه ۸۰۰ میلیون مترمربع آن متعلق به شهر تهران است، اظهار داشت: ۷۵ درصد شبكه فاضلاب تهران اجرایی شده است، یعنی از ۹۰۰۰ كیلومتر شبكه فاضلاب حدود ۷۰۰۰ كیلومتر اجرایی شده و تنها ۲۰۰۰ كیلومتر آن هم در داخل شهر تهران باقی مانده است و ۴۳ درصد تصفیه خانه هم اجرایی شده است.
وی با بیان این كه باید ۱۲ تصفیه خانه در داخل شهر تهران به صورت محله ای – منطقه ای ایجاد شود، اظهار نمود: جانمایی ها باید هرچه سریع تر صورت گیرد، هرچند كه با تصفیه خانه بزرگ یكی در غرب تهران (فیروزبهرام) و دیگری در جنوب تهران بوجود آمده است كه البته فاز ۱ تا ۶ تصفیه خانه جنوب به سرانجام رسیده و فازهای دیگر آن با حضور رئیس جمهور استارت خواهد خورد.
مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران با بیان این كه تصفیه خانه غرب تهران دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت را پوشش می دهد، افزود: این تصفیه خانه ۷۰۰۰ لیتر بر ثانیه را پوشش می دهد.
وی با بیان این كه ۲۰ درصد آب آشامیدنی كل كشور در تهران مصرف می شود، اظهار نمود: به همین اندازه هم فاضلاب ایجاد می شود و این در شرایطی است كه ما برای تأمین آب شهر تهران ۳۰ درصد از آب چاه و ۷۰ درصد از آب معمول استفاده می نماییم.
بختیاری ضمن اخطار در مورد میزان برداشت از آب های زیرزمینی با اشاره به اینكه در تهران ۴۰ میلیون مترمربع بیشتر از حد ظرفیت از آب های زیرزمینی استفاده می شود، توضیح داد: در واقع برداشت بی رویه از آب های زیرزمینی در تهران بدین معناست كه ما زیر تهران را خالی می نماییم و باید شورای شهر از الان به فكر مبحث فرونشست و تزریق آب های برداشت شده باشد.
مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران با بیان این كه با تكمیل شبكه فاضلاب در تهران عملاً دیگر آب سطحی دیگری باقی نمی ماند، افزود: شهرداری ملزم است كه نسبت به جایگزینی آن اقدام نماید، چون كه پس از اجرای طرح فاضلاب دیگر آبی در زیر سطح نیست.
وی با بیان این كه در صورت كمك شهرداری تهران و شورای شهر پرونده فاضلاب تهران ظرف مدت پنج الی شش سال كلاً بسته می شود، اظهار نمود: یعنی ما ظرف مدت پنج تا شش سال برای ۲۰ درصد فاضلاب كشور برنامه ریزی كرده و آنرا تعیین تكلیف می نماییم.
بختیاری با بیان این كه لایحه ای را به شورای شهر آورده ایم كه بر مبنای آن خواستار تخصیص ۵۰ درصدی در هزینه حفاری هستیم، اظهار داشت: در گذشته هزینه هر مترمربع حفاری در تهران ۸۰ هزار تومان بود، اما حالا با افزایش تعرفه ها این رقم به ۵۰۰ هزار تومان رسیده و این در شرایطی است كه ما هزینه ای كه برای حفر، لوله گذاری و غیره انجام می دهیم، ۴۸۰ هزار تومان است و حالا با این تعرفه های جدید شهرداری ۵۰۰ هزار تومان هم به این هزینه ها اضافه شده است كه ما خواستار تخفیف ۵۰ درصدی هستیم.
مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران با بیان این كه هزینه حفاری در داخل شهر پنج برابر شده است، اظهار نمود: ما این تخفیف را فقط برای فاضلابی كه برای بار اول به شبكه وصل می شود اعمال می نماییم.
وی با بیان این كه باید به آب نگاه فرابخشی داشت، در پاسخ به برخی انتقادات در خصوص این كه سازمان آب و فاضلاب از شهرداری كمك های زیادی دریافت می كند اما پساب را به قیمت روز به شهرداری می فروشد، اظهار داشت: ما تعامل زیادی با شهرداری داریم و می بینید در شمال تهران، هفت رود دره وجود دارد و هر زمان كه خواستند ما به آنها پساب دادیم.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، در این بازدید محسن هاشمی، مجید فراهانی، شهربانو امانی، زهرا نژادبهرام، محمد سالاری از اعضای شورای شهر و صفا صبوری معاون فنی و عمرانی شهرداری هم حضور داشتند.1398/04/19
14:30:10
5.0 / 5
4831
تگهای خبر: شهرداری , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane