رییس كمیته ایمنی شورای شهر تهران خبر داد

تخلیه و پلمب یک سوم از ساختمان های ناایمن پایتخت به پیشنهاد قوه قضاییه

تخلیه و پلمب یک سوم از ساختمان های ناایمن پایتخت به پیشنهاد قوه قضاییه

به گزارش بیمه خانه، رییس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که تعداد ساختمان های ناایمن در تهران از 129 به 93 مورد رسیده است، اظهار داشت: پیشنهاد قوه قضاییه تخلیه و پلمب یک سوم از این ساختمان هاست که به لحاظ سازه ای نیز ناایمن تشخیص داده شده اند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، مهدی بابایی با اعلان اینکه در مصوبه توسعه و بهبود خدمات آتش نشانی، پروسه ایمن سازی ساختمان ها تعیین تکلیف شد، اظهار داشت: بر طبق این مصوبه قرار شد این پروسه توسط مناطق ۲۲ گانه صورت بگیرد.
رییس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران اشاره کرد: در گذشته این مراحل فقط توسط سازمان آتش نشانی پیگیری می شد و مناطق نیز کمیته ایمنی داشتند که سازمان آتش نشانی را همراهی می کردند؛ اما در لایحه توسعه و بهبود خدمات آتش نشانی به سبب این که تا این لحظه ۳۳ هزار ساختمان ناایمن(به لحاظ جمیع موارد) شناسایی شده، مناطق موظف شده اند تمامی مراحل الزام مالکین به ایمن سازی را پیگیری کنند و در صورت نیاز در مراجع قضایی نیز برای این ساختمان ها پرونده تشکیل دهند.
وی با اعلان اینکه مدارک ساختمان های ناایمن که از ۱۲۹ به ۹۳ فقره کم شده بود، به معاونت حقوق عامه دادستانی ارسال شده است، اشاره کرد: دادستانی استعلامی درباب ناایمنی سازه ای از سازمان مدیریت بحران انجام داد و بازدیدهایی نیز در همین راستا صورت گرفت.
بابایی افزود: بر طبق این بررسی ها، یک سوم از این ساختمان ها از نظر سازه ای ناایمن شناسایی شدند و پیشنهاد قوه قضاییه تخلیه و تعطیلی این ساختمان ها بود.
رییس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران اعلام نمود: اطلاعات تکمیلی این ساختمان ها برای معاون دادستان ارسال شده و منتظر اقدام از طرف قوه قضاییه هستیم.
طبق گزارش سایت شهر، اسامی ساختمان های ناایمن پایتخت، دوم خردادماه امسال از طرف دادستانی کل کشور اعلام گردید.
منبع:

1402/04/26
14:22:23
5.0 / 5
208
تگهای خبر: خدمات , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane