مدیرعامل متروی تهران تشریح كرد

از آخرین اقدامات برای افتتاح ایستگاه های جدید مترو تا سر انجام 630 واگن مترو

از آخرین اقدامات برای افتتاح ایستگاه های جدید مترو تا سر انجام 630 واگن مترو

به گزارش بیمه خانه، مدیرعامل متروی تهران در مورد برنامه های آتی این شرکت توضیحاتی عرضه کرد و اظهار داشت: اسناد مطالعات خطوط جدید مترو تحویل وزارت کشور شده و امید می رود بتوانیم تأیید شورایعالی ترافیک را برای چهار خط مترو بگیریم.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محسن هرمزی با حضور در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران در تشریح برنامه های آتی شرکت متروی تهران اظهار داشت: پارسال موفق شدیم که نقاط خط ۶ را به هم متصل نماییم و این خط از ناکارآمدی بیرون برود و همینطور تکمیل نقصها خط ۳ در حوزه ایمنی و پست های برق هم در دستور کار قرار داشت که خوشبختانه با اقدامات انجام شده خط ۳ از بحران خارج شد.
وی با بیان این که قرار بود چهار ایستگاه در خط ۶ تکمیل شود، افزود: تمام ایستگاه های خط ۶ فعال می باشند و کارگاه های بخش جنوبی این خط هم فعال شده اند و با مولدسازی، امور آن پیش می رود و شمال غربی این خط به سمت کوهسار با سه ایستگاه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید. سه ایستگاه تا پایان نیمه اول سال و دو ایستگاه هم تا آخر سال تحویل می دهیم.
هرمزی با اشاره به اینکه در خط ۷ هم پله برقی ایستگاه میدان کتاب فعال گشته است، اظهار داشت: تا پایان ماه آینده ایستگاه میدان کتاب هم وارد مدار بهره برداری می شود و مشکل تأمین منابع مالی ایستگاه پرند هم که بر عهده دولت بود، برطرف شده و ساختمان آن پیشرفت فیزیکی بالایی دارد و تکمیل عملیات برق رسانی آن در حال انجام می باشد و امید می رود بتوانیم شهریورماه این طرح را بعد از ۱۳ سال به نتیجه برسانیم چرا درحال نصب ریل سوم هستیم.
وی با اشاره به اینکه برپایه قولی که دادیم ۲۸ کیلومتر تکمیل مسیر و ۶ ایستگاه مترو در دستور کار ما بود که در نیمه اول سال جاری به نتیجه می رسد، اظهار نمود: البته ما به شورا برای تکمیل ۱۳ ایستگاه قول دادیم که شامل ایستگاه های مهمی همچون میدان خراسان و ورزشگاه تختی است که عملیات اجرایی آن در حال انجام می باشد و حتی جابجایی پیمانکار صورت گرفته و کارگاه ها فعال می باشند و ما بنا را بر این گذاشتیم که عملیات حفاری خط ۶ مترو را که تا ایستگاه شهرری ادامه دارد و ۱۰ کیلومتر اضافه شده، به نتیجه برسانیم.
مدیرعامل متروی تهران تصریح کرد: فاز دوم پایانه اکباتان هم درحال تکمیل است اما مباحثی را جهت استفاده بهینه از این فضا از جانب معاونت شهرسازی شهرداری پیگیری می نماییم.
وی با اشاره به اینکه تفاهم برای خط ۱۰ مترو در دوره قبلی با قرارگاه خاتم منعقد شده بود، خاطرنشان کرد: در اطراف دریاچه خلیج فارس، شفت انجام شده و نزدیک به ۴۰ هزار میلیارد تومان و همچنین۴۰۰ میلیون یورو هزینه ارزی دارد و امیدواریم بتوانیم در مردادماه عملیات حفاری را در ایستگاه میدان دریاچه آغاز نماییم و تا آخر سال با سه دستگاه عملیات حفاری همزمان انجام دهیم؛ علاوه بر میدان دریاچه در شفت جنت آباد هم حفاری را دنبال می نماییم و البته اسناد مطالعات خطوط جدید مترو تحویل وزارت کشور شده و امید می رود بتوانیم تأیید شورایعالی ترافیک را برای چهار خط مترو بگیریم؛ برای خط ۸ وارد مذاکره شدیم و تفاهمی را هم برای خط ۹ با قرارگاه خاتم منعقد می نماییم و مقرر است خط ۹ با تی بی ام قطر بزرگ حفاری شود.
مدیرعامل شرکت متروی تهران در پاسخ به سوال چمران در مورد اورهال قظارهای مترو هم با اشاره به اینکه اورهال ۲۹ رام قطار AC و DC را برنامه ریزی کرده بودیم، خاطرنشان کرد: تأمین قطعات و اورهال آن به صورت همزمان صورت می گیرد و ۶ رام قطار را هم تحویل دادیم. امروز هیچ گونه مشکل منابع مالی و مشکل فنی در این حوزه نداریم.
وی ادامه داد: اولویت اول متروی تهران تکمیل خطوط و ناوگان بود و از ماه گذشته تا امروز عملیات تست قطار ملی انجام شد؛ ۲۱ بدنه در واگن سازی درحال ساخت بود و به پیمانکارهای دیگر هم اعلام کردیم که عملاً وارد ساخت واگن ملی شوند و منابع مالی آن شامل ۷۷ میلیون یورو از محل وزارت نفت تأمین شد و در نهایت مقرر شد که مبحث پیگیری و کارسازی شود.
مدیرعامل شرکت متروی تهران در مورد سر انجام ۶۳۰ واگن مترو هم با اشاره به اینکه بخشی از پول نفت برای ۶۳۰ واگن تأمین شده و در حساب موجود است، اظهار داشت: محموله دوم دو هفته پیش توسط بانک شهر از وزارت نفت دریافت شده تا زودتر بتوانیم کار را انجام دهیم و از راه بانک مرکزی مباحث را پیگیری کردیم و روز گذشته شماره حساب طرف چینی به بانک مرکزی اعلام گردید و امیدواریم در ماه جاری بتوانیم ال سی را به نتیجه برسانیم. با کمک همه پس از ۶ سال این اقدام درحال نتیجه دادن است.

منبع:

1402/04/25
13:22:05
5.0 / 5
364
تگهای خبر: ترافیك , شركت , شهرداری , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane