مدیرعامل سازمان پایانه های شهرداری تهران خبر داد

راه اندازی شهرک های حمل و نقل در ورودی تهران برای مدیریت بار سنگین

راه اندازی شهرک های حمل و نقل در ورودی تهران برای مدیریت بار سنگین

به گزارش بیمه خانه، مدیرعامل سازمان پایانه ها و پارک سوارهای شهر تهران از ساخت شهرک های حمل و نقل برای کاهش حجم بارهای سنگین باربری های تهران در ورودی به پایتخت اطلاع داد.


پوریا علیمردانی در گفتگو با ایسنا، در مورد ساماندهی گاراژهای حمل بار در سطح شهر تهران بخصوص منطقه شوش با اشاره به اینکه برنامه کوتاه مدت ما کاهش بار، باربری های شوش است، اظهار داشت: در نظر داریم که با تقویت مراکزی در خارج از شهر و در مبادی ورودی تهران، شهرک های حمل و نقل ایجاد نماییم تا شرکتهای باربری فعال در محله شوش قسمتی از فعالیتهای خویش را به آن شهرک ها که یکی از آنها در کهریزک جانمایی شده، منتقل کنند.
وی افزود: البته برنامه های مختلفی برای ساماندهی بار باربری های تهران تدوین شد و به تازگی مشخص شد که با همکاری عوامل سازمان حمل و نقل جاده ای، شهرکی بوجود آمده که در آن شهرک امکان صدور بارنامه و فعالیت باری برای بخش زیادی از شرکتهای بابری مستقر در محله شوش فراهم شده و امید است با تقویت شهرک، بار باربری های شوش کمتر شود تا به ساماندهی آنها کمک گردد.
علیمردانی با تکیه بر این که برنامه کوتاه مدت ما کاهش بار باربری های شوش از راه تقویت مراکزی خارج از محدوده شهر تهران است، اظهار داشت: کل گاراژ باربری به این شهرک ها منتقل نمی شوند؛ اما بارشان کمتر می شود بگونه ای که بارهای بزرگ مقیاس و یا ناوگان بزرگ مثل کانتر و تریلرها از این منطقه منفک و به خارح تهران منتقل می شود و در نهایت در شوش خرده بارهایی که تردد وسایل نقلیه با آن مجاز است، همچون کامیونت می ماند.
مدیرعامل سازمان پایانه ها و پارک سوارهای شهر تهران با تکیه بر این که این یک برنامه اختیاری است و باربری ها در صورت تمایل می توانند از ظرفیت شهرک های حمل و نقل استفاده کنند، افزود: تمرکز ما اینست که با تقویت مراکز باری خارج از شهر به کاهش عوارض ناوگان سنگین باربری در شهر تهران کمک نماییم چونکه سالانه ده میلیون تن بار در محدوده بازار تهران رفت و آمد دارد که اکثرا از باربری های محدوده شوش است.
وی تصریح کرد: در مورد بارهای کلان هم سیاست ما تقویت مراکز باربری در حاشیه شهر است تا باربری ها به صورت اختیاری و داوطلبانه بعضی از اقدامات خویش را به آنجا ببرند.
منبع:

1402/04/16
13:29:03
5.0 / 5
352
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane