جزییات وام ۱۵۰ میلیونی برای نوسازی تاکسی های فرسوده پایتخت

جزییات وام ۱۵۰ میلیونی برای نوسازی تاکسی های فرسوده پایتخت

بیمه خانه: مدیر نوسازی ناوگان سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران جزییات ارائه تسهیلات نوسازی تاکسی های فرسوده را تشریح نمود.


امین رهبر در گفت و گو با ایسنا، در مورد ارائه تسهیلات جدید برای نوسازی تاکسی های فرسوده اظهار داشت: نوسازی ناوگان تاکسی های فرسوده از ۲۸ خردادماه توسط نماینده سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ابلاغ گردیده است که در این طرح خودروی «سمندسورن پلاس» با قیمت ۳۶۲ میلیون تومان عرضه می شود.
وی با اعلان اینکه در این طرح، شهرداری تهران از منابع داخلی خود تسهیلاتی برای نوسازی تاکسی های فرسوده با کمک صندوق کارآفرینی امید در نظر گرفته است، افزود: به همین دلیل وام ۱۵۰ میلیون تومانی با نرخ ۸ درصد ۶۰ ماهه با سه ماه تنفس برای نوسازی تاکسی ها در نظر گرفته شده است.
رهبر با تأکید بر این که توافق نامه با صندوق کارآفرینی امید منعقد شده است که بعد از انجام پروسه اداری و تامین منابع مالی، اطلاع رسانی لازم برای نحوه مراجعه متقاضیان بمنظور ثبت نام و بهره مندی از تسهیلات عنوان شده، صورت خواهد گرفت.
وی در مورد ارزش اسقاط خودروی فرسوده نیز اعلام نمود: با توجه به این که طرح نوسازی ناوگان بصورت کلید به کلید می باشد و از آنجا که اگر متقاضیان نسبت به ثبت نام و واریز وجه اقدام کنند؛ عملا سه ماه دیگر باتوجه به قرارداد منعقد شده با خودروساز، خودروی جایگزین خودرا دریافت می کنند، پیش بینی کرده ایم که پیش از تحویل خودرو در طرح جدید، فراخوان از مراکز اسقاط برای اعلام قیمت های جدید در دستور کار قرار گیرد.
مدیر نوسازی ناوگان سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با اعلان اینکه تاکسی های مدل سال ۹۱ و ماقبل می توانند از این تسهیلات استفاده کنند، اضافه کرد: نوسازی تاکسی ها باتوجه به بخشنامه ماده ۸ قانون هوای پاک مبتنی بر سن تاکسی نیست و تاکسی هایی که نتوانند معاینه فنی دریافت نمایند، مشمول نوسازی هستند.
رهبر در مورد نرخ نوسازی تاکسی های فرسوده نیز اظهار داشت: از شروع سال تا حالا ۹۸۸ پرونده نوسازی تشکیل شده که ۵۲۳ خودرو تحویل داده شده است و مابقی خودرو ها نیز طبق زمان بندی اعلامی از طرف خودروساز تا اواسط تیرماه تحویل داده می شود؛ اما دقت داشته باشید که این خودرو ها بصورت تمام نقد و بدون دریافت تسهیلات از طرف رانندگان خریداری شده است و به زودی تسهیلات نوسازی به رانندگان ارائه می شود.

منبع:

1402/04/02
19:31:44
5.0 / 5
194
تگهای خبر: خرید , خودرو , سازمان , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane