رییس كمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران خبر داد

تدوین طرح جامع احیاء و بازچرخانی منابع آبی تهران

تدوین طرح جامع احیاء و بازچرخانی منابع آبی تهران

به گزارش بیمه خانه، رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران با تکیه بر لزوم بهره گیری از موضوع بازچرخانی آب در تهران برای جلوگیری از استفاده منابع زیرزمینی، از تدوین طرح جامع احیاء و بازچرخانی منابع آبی تهران آگاهی داد و اظهار داشت: برای تحقق بازچرخانی آب در تهران 5 تصفیه خانه محلی تا آخر دوره ششم مدیریت شهری به بهره برداری می رسد.


مهدی پیرهادی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح روند بازچرخانی آب در شهر تهران به پیگیری الزام شهرداری تهران برای طراحی و تدوین طرح جامع احیاء، مدیریت و بازچرخانی منابع آبی در فضای سبز اشاره نمود و اضافه کرد: با عنایت به شرایط کشور و تغییرات اقلیمی، موضوع آموزش مباحث محیط زیستی خصوصاً در عرصه اصلاح الگوی مصرف و مدیریت بهینه منابع، از اهمیت به سزایی برخوردارست.

توجه جدی استفاده از پساب برای آبیاری فضای سبز در تهران
وی ادامه داد: باتوجه به تنش آبی موجود استفاده از پساب برای آبیاری فضای سبز در شهر تهران باید مورد توجه جدی باشد. در ۲۲ منطقه شهر تهران اقدامات جدی برای سال ۱۴۰۲ طراحی و برنامه ریزی شده است و به شهرداری تکلیف شده از پساب استفاده نماید تا منابع آب زیرزمینی کمتر مورد استفاده قرار گیرد؛ موضوعی که در عرصه آبیاری فضای سبز بسیار پراهمیت است.
پیرهادی افزود: بی شک تدوین طرح جامع احیا و بازچرخانی منابع آبی در تهران را پیگیری خواهیم کرد و بعد از بررسی در کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران امسال در صحن علنی شورا مطرح خواهد شد تا پس از تصویب اجرائی شود.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به راه اندازی ۵ تصفیه خانه محلی در تهران برای تحقق موضوع بازچرخانی آب اشاره نمود و اضافه کرد: هم اکنون ۲ تصفیه خانه در مناطق ۱۹ و ۸ تهران با پیگیری های انجام شده به پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۵ درصد رسیده اند و امیدواریم امسال به بهره برداری برسند.
پیرهادی اشاره کرد: ۳ تصفیه خانه محلی دیگر نیز تا پایان این دوره مدیریت شهری به بهره برداری خواهد رسید که در بهره برداری از پساب و بهره گیری در فضای سبز می تواند تحول چشمگیری را به همراه داشته باشد. در حقیقت با تحقق استفاده از این پساب ها می توانیم نسبت به کاهش استفاده از آب های زیرزمینی و جلوگیری از موضوع فرونشست زمین اقدام نماییم.
منبع:

1402/03/12
13:51:26
5.0 / 5
235
تگهای خبر: آموزش , خدمات , شهرداری , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane