در دیدار شهردار تهران با نماینده UNDP مطرح شد

بدنبال ساخت شهری الگو و ایجاد زیستگاه های طبیعی در پایتخت هستیم

بدنبال ساخت شهری الگو و ایجاد زیستگاه های طبیعی در پایتخت هستیم

بیمه خانه: شهردار پایتخت با کلودیو پروویداس، نماینده برنامه پیشرفت و توسعه ملل متحد در ایران(UNDP) دیدار و گفت و گو کرد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، امروز -سه شنبه ۲۲فروردین ۱۴۰۲- جلسه ای مشترک میان شهردار تهران و کلودیو پروویداس، نماینده برنامه پیشرفت و توسعه ملل متحد در ایران(UNDP) انجام شد.
در ابتدای این جلسه شهردار تهران اظهار داشت: ایران دهها سال است تحت تاثیر تحریم های ظالمانه قرار دارد؛ با این وجود کشورمان پیشرفت های خوبی داشته است، اما ما امروز نیاز به توسعه همکاری با دیگر نهادها برای بهبود شرایط زندگی مردم داریم. شهرداری تهران با ساحت های مختلفی از زندگی شهروندان تهرانی سر وکار دارد به همین جهت زمینه های مختلف و مشترکی برای همکاری میان مدیریت شهری تهران و برنامه عمران ملل متحد در ایران(UNDP) می توان پیدا کرد.
زاکانی اضافه کرد: یکی از چالش های آزاردهنده تهران مساله ترافیک است. حالا ۷۵ درصد رفت وآمدهای شهری به وسیله خودرو های شخصی صورت می پذیرد و تنها ۲۵ درصد شهروندان از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می نمایند. این آمار باید برعکس شود و برای تحقق آن ما بدنبال ارتقاء خدمات حمل و نقل عمومی و ایجاد شرایط مناسب دراین زمینه برای شهروندان هستیم. در همین راستا موضوعات در رابطه با حمل و نقل عمومی و بهره مندی بهتر از این ناوگان می تواند زمینه مشترک همکاری میان شهرداری تهران و برنامه عمران ملل متحد در ایران(UNDP) باشد.
شهردار تهران در ادامه اظهار داشت: موضوعات خدمات شهری مانند مساله پسماند نیز می تواند یکی از سرفصل های همکاری میان شهرداری تهران و برنامه عمران ملل متحد در ایران باشد. از ظرفیت پسماند می توان برای تولید مواد مختلفی همچون گرانول، کمپوست، انرژی و... استفاده نمود. در این رابطه بهره مندی از فناوری روز دنیا برای ما مهمست.
زاکانی با پرداختن به این که توسعه فضای سبز و مسائل در رابطه با ایمنی پایتخت از دیگر زمینه های همکاری میان شهرداری تهران و برنامه عمران ملل متحد در ایران(UNDP) است، اشاره کرد: ما در مجموعه مدیریت شهری جدید بدنبال بازگشت تهران به شرایط زیست محیطی قبلی خود و ایجاد زیستگاه های طبیعی در پایتخت هستیم. تهران روددره های زیبایی دارد که احیای آن جزو برنامه های ماست، همین طور بواسطه وجود گسل های فعال و فرسودگی قسمتی از بافت شهر مساله ایمن سازی پایتخت از اولویت های اساسی شهرداری تهران است. بر این مبنا با برنامه عمران ملل متحد در ایران(UNDP) می توان در حوزه مسایل در رابطه با نوسازی و ایمنی شهر و همین طور توسعه و حفظ امکانات در رابطه با این فضا مانند امکانات سازمان خدمات آتش نشانی همکاری کرد.
زاکانی در ادامه اظهار داشت: مساله هوشمندسازی شهر و توسعه فناوری نیز یکی از موضوعات مورد توجه برای همکاری است.
او در آخر اشاره کرد: تهران حالا شرایط خوبی دارد اما به این حد قانع نیستیم و بدنبال ساخت شهری الگو می باشیم. امیدوار هستم با همکاری مشترک میان شهرداری تهران و برنامه عمران ملل متحد اتفاقات خوبی در آینده رخ دهد.

یکی از کارویژه های UNDP تسهیل گری در روابط است
بعد از اتمام سخنان شهردار تهران کلودیو پروویداس نماینده مقیم برنامه عمران ملل متحد در ایران(UNDP) اظهار داشت: تهران یکی از بهترین شهرهایی است که من دیده ام، قبل از این نیز در برخی از بخش ها مانند مساله پسماند با شهرداری تهران همکاری داشته ایم و الان در نیمه راه این همکاری هستیم.
طبق گزارش سایت شهر، ایشان سپس با ابراز تاسف از وضع تحریم های ظالمانه مقابل جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: به رغم وجود تحریم ها می توانیم منابع مالی برای همکاری مشترک جذب نماییم. البته همیشه به مساله وجود تحریم ها اعتراض کرده ایم و گفته ایم نباید مردم متاثر از آن شوند. در همین رابطه یکی از کارویژه های ما تسهیل گری در روابط است. به عنوان مثال در زمینه هوشمندسازی شهر ممکنست برخی شرکتها ملاحظاتی برای حضور در ایران بواسطه وجود تحریم ها داشته باشند، اما ما می توانیم به عنوان یک تسهیل گر زمینه حضور و همکاری آنها با شما را فراهم نماییم.1402/01/23
02:25:45
5.0 / 5
421
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane