در حاشیه بازدید زاكانی از زیرمجموعه های معاونت شهرسازی عنوان شد

ارسال لایحه ساماندهی حریم تهران به مرکز پژوهش مجلس

ارسال لایحه ساماندهی حریم تهران به مرکز پژوهش مجلس

بیمه خانه: مدیرکل حریم شهر تهران با اشاره به این که بیشتر تعارضات و ساخت و سازهای بدون مجوز در حریم شهر تهران در جنوب و جنوب غرب تهران است از ارسال لایحه ساماندهی حریم تهران به مرکز پژوهش های مجلس آگاهی داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، علی اکبر فسایی در حاشیه بازدید شهردار تهران از زیر مجموعه های معاونت شهرسازی و معماری اظهار داشت: وسعت حریم شهر تهران ۱۳۲۷ کیلومتر است که بیشتر تعارضات در حریم در جنوب و جنوب غرب تهران خصوصاً در محدوده های شهر قدس و اسلام شهر اتفاق می افتد.
وی ادامه داد: مشکلی که در حریم در جنوب و جنوب غرب تهران و در رابطه با شهرهای اقماری خصوصاً در برخورد با شهر قدس داریم، این است که به عنوان مثال این شهر اقماری حریم مشخص دارد، اما تهران به عنوان شهر مادر حریم ندارد.
مدیرکل حریم شهر تهران با اشاره با اقدامات انجام شده در زمینه حریم در سنوات گذشته افزود: در سنوات گذشته شهردار وقت طی ارسال نامه ای به هیات دولت درخواست نمود تا با همکاری دولت مشکلات حریم پایتخت حل شود.
وی بیان کرد: موضوعات حریم شهر تهران را بوسیله قوه قضائیه، هیات دولت و مجلس پیگیری می نماییم. هم اکنون لایحه ساماندهی حریم توسط کمیسیون های تخصصی مجلس بررسی شده و برای ارزیابی به مرکز پژوهش های مجلس ارسال شده است.

اطلاعات اداره حریم شهر تهران در اختیار شهرداری تهران قرار می گیرد
فسایی تصریح کرد: هم اکنون مقرر شده تا اطلاعات اداره حریم شهر تهران تا اطلاع ثانوی در اختیار شهرداری تهران قرار بگیرد.

مانیتورینگ حریم شهر تهران برای حل مشکلات ساخت و ساز غیر مجاز
وی با اشاره به مانیتورینگ حریم شهر تهران اشاره کرد: برای حل مشکلات ساخت و ساز بدون مجوز در حریم، مکاتباتی با سازمان جهاد کشاورزی استان تهران داشته ایم تا در صورت مشاهده تخلف موارد را به شهرداری تهران جهت بررسی و تخریب اطلاع دهند. این در حالی است که در ۷ ماه گذشته بیشترین تخریب ها در زمینه ساخت و سازهای بدون مجوز در حریم توسط شهرداری تهران انجام شده است.
مدیرکل حریم شهر تهران در ادامه اظهار داشت: نقشه های هوایی از حریم شهر تهران و سامانه ای که برای رصد حریم وجود دارد نیز ارتفاع بیش از یک متر را در این محدوده با آلارم دادن نشان میدهد.
وی با اعلان اینکه هم اکنون شهرداری تهران به این سامانه دسترسی دارد، اضافه کرد: اما باتوجه به ردیف بودجه ای که دراین زمینه در اداره کل حریم داریم، در شهرداری تهران نیز می توان این سامانه را ایجاد کرد.
فسایی با اشاره به مشکلات شهرداری تهران با شهر اقماری قیام دشت در منطقه ۱۵ افزود: به رغم این که شهر قیام دشت در حریم منطقه ۱۵ قرار دارد؛ این محدوده در زمان شهردار اول دوره اصلاحات از تهران جدا شد و حریمی برای این شهر اقماری در محدوده جاده امام رضا (ع) و شهرک خاوران در نظر گرفته شد که با حریم شهر تهران در تعارض است.
طبق گزارش سایت شهر، وی بیان کرد: این در حالیست که هنوز قیام دشت خدمات آتش نشانی خودرا از شهرداری تهران دریافت می کند.1401/11/12
09:01:37
5.0 / 5
223
تگهای خبر: خدمات , سازمان , سایت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane