موتورسیکلت های تهران جای پارک ویژه می گیرند

موتورسیکلت های تهران جای پارک ویژه می گیرند

بیمه خانه: به گزارش بیمه خانه، مدیرکل مهندسی و ایمنی ترافیک معاونت حمل و نقل و ترافیک از اجرای طرح ساماندهی موتورسیکلت ها در حاشیه معابر اطلاع داد.


سید حسین حسینی نژاد در گفتگو با ایسنا، با اعلام خبر اجرای طرح ساماندهی موتورسیکلت ها در پیاده رو و معابر، اظهار داشت: به صورت پایلوت چند معبر در مناطق مختلف تهران انتخاب گردید تا طرح ساماندهی موتورسیکلت ها در آن اجرا شود که برپایه این طرح پایلوت، خیابان های جمهوری و طالقانی انتخاب شدند و در این معابر فضای پارک خودرو را حذف کرده و با نصب نرده فلزی و خط کشی، محل توقف موتورسیکلت ها را در کنار خیابان مشخص کردیم.

وی ادامه داد: اجرای این طرح در معابری که به صورت پایلوت انتخاب شده، سبب گشته است که موتورسیکلت ها از سطح پیاده رو پاکسازی شده و به طور منظم در حاشیه معبر مستقر شوند که این کار علاوه بر برقراری نظم سبب افزایش امنیت هم شده است.

حسینی نژاد با اشاره به اینکه در ۲ منطقه این طرح به صورت پایلوت اجرا شده و با عنایت به موفقیت آمیز بودن آن و رضایت مردم، از معاونت حمل و نقل ۲۲ منطقه درخواست کردیم که معابرشان را که پتانسیل اجرای این طرح را دارد، معرفی کنند تا ساماندهی موتورسیکلت ها در دستور کار قرار گیرد، اظهار داشت: وقتی برای موتورسیکلت ها جای پارک تعبیه شود تردد عابرین در پیاده رو تسهیل می شود و در حاشیه معبر سواره رو، موتورها به صورت منظم پارک می شوند. چون که گاها دیده شده در بعضی معابر آنقدر موتور در پیاده رو پارک شده که عابر پیاده ترجیح می دهد که از مسیر سواره رو حرکت نماید که این مساله خطرزا است.

وی با اشاره به اینکه در این طرح موتورسیکلت ها به جای پیاده رو در حاشیه خیابان آنهم با نظم و ترتیب مستقر می شوند، اضافه کرد: به مناطق اعلام نموده ایم که محورهای خویش را که مملو از موتورسیکلت است معرفی کنند تا نسبت به ساماندهی موتورسیکلت ها در همه مناطق اقدام نماییم.

منبع:

1401/08/21
09:44:05
5.0 / 5
104
تگهای خبر: ترافیك , حمل و نقل , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane