هوای اهواز همچنان آلوده

هوای اهواز همچنان آلوده

به گزارش بیمه خانه، بر مبنای اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست در میان هشت کلانشهر کشور امروز(۱۴ شهریورماه) شهر اهواز همچنان آلودگی هوا را در وضعیت ناسالم برای همه تجربه کرده است.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، بر مبنای اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با کیفیت هوای هشت کلانشهر کشور، امروز(۱۳ شهریور) آلاینده شاخص هوای اهواز ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۱۵۳ و بعنوان آلوده ترین کلانشهر کشور در وضعیت ناسالم برای همه قرار گرفته است.

گروه های حساس در اصفهان هم هوای آلوده را با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و رسیدن به عدد ۱۰۹ تنفس کرده اند.

مردم در شش کلانشهر تهران، کرج، اراک، شیراز، مشهد و تبریز هوای قابل قبول را با رسیدن به عدد ۸۷، ۸۶، ۸۴، ۷۹، ۶۸ و ۶۶ تجربه کرده اند. آلاینده شاخص هوا در کرج دی اکسید نیتروژن، در اراک ازن و در چهار کلانشهر دیگر ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون است.

به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
1401/06/15
09:06:32
5.0 / 5
212
تگهای خبر: ذرات معلق , سازمان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane