اهواز همچنان آلوده ترین کلانشهر

اهواز همچنان آلوده ترین کلانشهر

به گزارش بیمه خانه، بر مبنای اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست در میان هشت کلانشهر کشور امروز(۳۱ مردادماه) شهر اهواز همچنان آلودگی هوا را با وضعیت ناسالم برای همه تجربه کرده است.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، بر مبنای اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با کیفیت هوای هشت کلانشهر کشور، امروز آلاینده شاخص هوای اهواز ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۱۵۹ و بعنوان آلوده ترین کلانشهر کشور در وضعیت ناسالم برای همه قرار گرفته است.

پس از آن کیفیت هوای کلانشهر تهران با رسیدن به عدد ۱۰۴ در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد. مردم در این کلانشهر آلودگی هوا را با آلاینده شاخص ازن تنفس کرده اند.

مردم در شش کلانشهر کرج، اراک، تبریز، مشهد، شیراز و اصفهان با رسیدن به عدد ۹۰، ۸۷، ۸۱، ۷۲، ۶۸ و ۶۷ تجربه کرده اند. آلاینده شاخص این هوای مطلوب در این شش کلانشهر ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون است.

به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
1401/06/01
09:42:49
5.0 / 5
200
تگهای خبر: ذرات معلق , سازمان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane