طرح ترافیک تهران از سال آینده تغییر می کند

طرح ترافیک تهران از سال آینده تغییر می کند

به گزارش بیمه خانه، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که از اجرای طرح ترافیک در هسته مرکزی شهر بیشتر از سه دهه می گذرد، اظهار داشت: وقت آن رسیده که نسبت به اصلاح طرح ترافیک اقدام گردد.


سید جعفر تشکری هاشمی در گفتگو با ایسنا، با تاکید بر این که از سال آینده، طرح ترافیک تغییر می کند و حتی به این منظور، برگزاری جلسات کارشناسی شروع شده است، اضافه کرد: این مورد با عنایت به آثار و نتایج اجتماعی، اقتصادی، جمعیتی، ترافیکی و... در دست بررسی می باشد و مقرر است، اصلاحات مورد نظر در طرح ترافیک از سال آینده اعمال شود.
وی با اشاره به اینکه این موضوع، نیازمند مطالعات کارشناسی همه جانبه است تا پس از رسیدن به طرح نهایی، مدل اصلاح طرح ترافیک اجرایی شود، اظهار نمود: در مورد بازبینی در طرح ترافیک و این که این طرح پس از بیشتر از سه دهه باید مورد تجدید نظر قرار گیرد تردید نداریم و یکی از اهدافی که در این بازبینی مد نظر داریم، امکان برخورداری شهروندان از حقوق برابر در زمینه مزایا و محدودیت های طرح ترافیک تا جای امکان دارد.
وی ضمن اشاره به این که در اصلاح طرح ترافیک باید به نحوی عمل نماییم که سرزندگی را به مرکز شهر بازگردانیم، اظهار نمود: یکی از معضلات مناطق مرکزی شهر، شب مردگی این مناطق به واسطه سکونت حداقلی شهروندان در این محدوده است و بر خلاف گذشته هم اکنون، جمعیت زیادی در مرکز شهر سکونت ندارند و هر روز هم از ساکنان آن کم می شود.
وی خاطرنشان کرد: یکی از علل اصلی خالی شدن این محدوده از جمعیت، چگونگی اجرای طرح ترافیک است که برای سکنه آن دردسرساز شده و به همین دلیل، عطای ادامه زندگی در این محدوده را به لقایش می بخشند و این در حالیست که گستره وسیعی از مرکز شهر، عملاً با حداقل جمعیت ساکن به حیات خود ادامه می دهد و خواه ناخواه، اجرای طرح ترافیک در این مورد مؤثر است.
وی تصریح کرد: کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با جدیت پیگیر این مورد است تا پس از سه دهه، شاهد بروزرسانی طرح ترافیک به نفع زندگی شهروندان و سرزندگی در شهر باشیم.1401/05/29
10:35:21
5.0 / 5
249
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane