فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران خبر داد:

مسئولیت ۱۵ بوستان بزرگ تهران برعهده یگان حفاظت شهرداری تهران است

مسئولیت ۱۵ بوستان بزرگ تهران برعهده یگان حفاظت شهرداری تهران است

به گزارش بیمه خانه فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران اظهار داشت: مسئولیت 15 بوستان بزرگ تهران با یگان حفاظت شهرداری تهران است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، سرهنگ موسوی رییس یگان حفاظت شهرداری تهران در آیین رونمایی و اهدای کارت ضابطین ویژه قضایی پرسنل شاغل در یگان حفاظت شهرداری تهران در ارائه گزارش عملکرد این یگان اظهار داشت: در سال ۱۳۹۰ با تدبیر شهردار وقت تهران پیگیری هایی برای تشکیل یگان حفاظت شهرداری تهران انجام شد و نهایتاً با ابلاغ دستورالعمل آن در سال ۱۳۹۳ این یگان تشکیل شد که ماموریت هایی همچون صیانت از اماکن، تجهیزات و اموال منقول و غیرمنقول شهرداری تهران برعهده دارد. هم اکنون این یگان در ۲۲ منطقه شهرداری تهران مستقر است و در ۱۳ سازمان و شرکت نیز با استقرار مشغول ارائه خدمت است.
وی ادامه داد: هم اکنون ۴۲ فرمانده، ۱۷۸ پرسنل جز، ۳ نفر کارمند و ۲۶ نفر وظیفه و ۳۰۴ نفر در قالب غیرانتظامی مشغول ارائه خدمت در این یگان هستند.
وی افزود: ظرف چهار ماه نخست سال جاری اجرای مانور اقتدار نوروزی در میدان آزادی تشکیل جلسه نخستین کمیسیون عملیات یگان و پشتیبانی انتظامی از مسیرهای راهپیمایی روز قدس، پوشش انتظامی از سامانه های اتوبوسرانی، پوشش انتظامی تجمعات غیرقانونی در مناطق و سازمان های شهرداری تهران و همین طور پوشش انتظامی برگزاری نمایشگاه خواهرخواندگی همچون اقدامات این یگان در چهار ماهه نخست سال جاری بوده است.
وی اشاره کرد: هم اکنون ۱۵ بوستان بزرگ تهران مسئولیت شان با یگان حفاظت شهرداری تهران است. بوستان هایی همچون سرخه حصار، لویزان، چیتگر و... همین طور جمع آوری متکدیان، افراد بلامکان و ساماندهی معتادان متجاهر بیش از ۷۴۲۸ نفر که جمع آوری شدند، کشف شش قبضه صلاح گرم، جلوگیری از ۵۲ مورد نزاع که درباب آنها پرونده تشکیل شد، کشف ۱۹ مورد صلاح سرد، کشف پنج مورد خودرو مسروقه و سه موتورسیکلت سرقتی و کشف یک هزار و ۳۶۱ گرم انواع مواد مخدر از اقدامات یگان حفاظت شهرداری تهران در طول این مدت بوده است.
وی خطاب به شهردار تهران با اشاره به کمبود نیرو در این یگان اشاره کرد: برخی از نیروهای ما هم اکنون بازنشست شدند و در پست های مختلف همچون چهار معاون انتظامی نیازمند نیرو هستیم که امیدواریم مورد توجه شهردار تهران قرار گیرد. در مورد موضوع بانوان نیز اگر یگان بانوان برای پارک ها و برج میلاد تشکیل دهیم در برقراری امنیت برای بانوان موفق تر خواهیم بود هرچند که هم اکنون هم از نگهبانان بانو استفاده می نماییم.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، رضا بنی اسدی فر جانشین پلیس پیشگیری فراجا نیز در بخش دیگری از این مراسم‌ ظهار داشت: کارت ضابطین عوامل یگان حفاظت شهرداری تهران امروز رونمایی می شود، اتفاقی که لازم بود بیفتد تا قانونمندی تعامل و همپوشانی بین یگان حفاظت، فرماندهی انتظامی و دستگاه قضایی هر چه پررنگ تر محقق شود. اساسا با تحقق این مهم مردم از این تعامل و همپوشانی بهره خواهند برد و اگر این امر اتفاق نیفتد و ناهماهنگی وجود داشته باشد ضرر آن متوجه مردم خواهد بود.
وی افزود: ضرورت راه اندازی یگان های حفاظت بر کسی پوشیده نیست و راه اندازی این یگان ها در دستگاه های اجرائی همچون شهرداری می تواند کمک قابل توجهی باشد. امروز وجود سه هزار و ۵۰۰ نفر در یگان حفاظت شهرداری تهران مشغول فعالیت هستند که نیاز است روز به روز معایب را شناسایی و در اجرای ماموریت ها لطمه شناسی صورت گیرد تا با برنامه ریزی از موقعیت هایی که می توانند کمک کنند استفاده نمائیم.
وی اشاره کرد: اساسا آموزش نیروها از اهمیت به سزایی برخوردارست و مرکز آموزش پلیس پیشگیری این آمادگی را دارد تا برای آموزش ها با یگان حفاظت همکاری لازم را داشته باشد.
منبع:

1401/05/13
13:40:02
5.0 / 5
285
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane