فرمانده انتظامی لرستان خبر داد؛

دستگیری عاملان سرقت مسلحانه منجر به قتل در لرستان

دستگیری عاملان سرقت مسلحانه منجر به قتل در لرستان

به گزارش بیمه خانه فرمانده انتظامی لرستان از دستگیری ۵ نفر اعضای باند سرقت مسلحانه در جاده های این استان اطلاع داد و اظهار داشت: این افراد در یک سرقت مسلحانه پدر خانواده را جلوی چشم فرزندش به قتل رسانده اند.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سردار یحیی الهی امروز پنجشنبه در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به این که طی یکی تا ماه گذشته تعداد زیادی از افراد سارق مسلح و سارق به عنف را در سطح استان دستگیر کرده ایم، گفت: اشراف کامل مجموعه انتظامی لرستان به خوبی و با تعامل مردم این استان برقرار است.
دستگیری ۵ نفر اعضای باند سرقت مسلحانه در جاده ها
وی با اعلان اینکه در سه روز گذشته یک باند را شناسایی کردیم که اعضای آن در جاده های لرستان سرقت مسلحانه انجام می دادند، خاطرنشان کرد: متأسفانه در این ماه یکی از سرقت های مسلحانه اعضای این باند منجر به قتل یکی از همشهریان شد که به همراه خانواده در جاده تردد می کرد؛ در جریان این سرقت مسلحانه افراد تیراندازی می کنند و پدر خانواده را جلوی چشم فرزندش به قتل می رسانند.
فرمانده انتظامی لرستان با تکیه بر این که مأموران پلیس آگاهی این افراد را شناسایی و در عملیاتی ۵ نفر اعضای این باند سرقت مسلحانه را دستگیر کردند، اضافه کرد: از این افراد ۴ قبضه اسلحه شامل ‬ ۲ قبضه اسلحه جنگی کلاشینکف و دو قبضه اسلحه ساچمه زنی کشف شده است.

اعتراف به ۱۲ فقره سرقت مسلحانه
سردار الهی خاطرنشان کرد: اعضای این باند سرقت مسلحانه تا کنون به ۱۲ فقره سرقت مسلحانه معترف شده اند و سابقه دار هم هستند.
وی اشاره کرد: دو نفر از اعضای این باند که برادر هستند سال قبل در شهرستان دلفان سرقت مسلحانه کردند و با مأموران انتظامی درگیری مسلحانه داشتند که یکی از آنها به قتل رسید و نفر دیگر هم بنا به دلایلی از زندان آزاد شده و از همان زمان هم که آزاد شده است مجدداً مبادرت به سرقت مسلحانه و راهزنی کرده و سرقت های گوناگونی انجام داده است.
سارقان سابقه دار اعضای این باند از زندان آزاد شده و مرخصی گرفته بودند و مجدداً سرقت مسلحانه انجام داده اند
فرمانده انتظامی لرستان ضمن اشاره به این که احد دیگری از اعضای این باند سرقت مسلحانه با جرم حمل مواد مخدر دستگیر شده که این شخص هم در مرخصی از زندان بوده است، گفت: مجموعه های متولی در این راستا باید نظارت های خویش را بالا برند، به شخص مذکور ۱۰ روز مرخصی داده اند و فرد در این زمان آغاز به سرقت مسلحانه کرده است.
سردار الهی ابراز امیدواری کرد که خلاءهای قانونی که در زمینه برخورد با متخلفان وجود دارد رفع گردد.
دستگیری سارق به عنف و اعتراف به ۸ فقره سرقت
وی در بخش دیگری از سخنان خود از دستگیری فرد دیگری که سرقت به عنف انجام داده است اطلاع داد و اظهار داشت: این فرد چند روز پیش هنگامی که یک خانم درحال سوار شدن خودرو خود است، با تهدید چاقو مبادرت به سرقت خودرو وی می کند، این سارق دستگیر شده و به ۸ فقره سرقت به عنف معترف شده که هم اکنون در ید پلیس آگاهی است.
فرمانده انتظامی لرستان اضافه کرد: ۹ هزار قلم کالا که از خودرو های در راه جاده های استان سرقت شده از سارقان کشف و افراد مالباخته شناسایی شده اند و این اموال تحویل آنها می شود.منبع:

1400/12/13
16:48:46
5.0 / 5
327
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane