اخبار پلیسی شهر؛

از کشف 420 ضبط خودرو های سرقتی تا پلمب 84 واحد صنفی ضایعاتی

از کشف 420 ضبط خودرو های سرقتی تا پلمب 84 واحد صنفی ضایعاتی

طی ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ داد که مأموران نیروی انتظامی در آن نقش آفرینی کردند، در این بسته خبری اخبار پلیسی روز را بخوانید.


به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، کلان شهر تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماسهای زیادی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می شود که خیلی از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می شود. از این پس در این بسته خبری به گوشه ای از مأموریت ها، حوادث و جرایم می پردازیم.کشف ۴۲۰ دستگاه ضبط خودرو سرقتی در تهرانسرهنگ جلیل موقوفه ای در تشریح جزئیات این خبر بیان نمود: به دنبال خبرهای دریافتی در خصوص خرید و فروش ضبط خودرو های مستعمل در محله "ونک " تیمی از مأموران کلانتری ونک مسئولیت پرونده را بر عهده گرفتند. وی با اعلان اینکه با تلاشهای شبانه روزی و تحقیقات پلیسی هویت و مخفیگاه متهم شناسایی شد اضافه کرد: با هماهنگی های قضایی روز گذشته تیمی از مأموران به نشانی اعلامی اعزام و موفق شدند متهم را در مخفیگاهش دستگیر کنند. رئیس پلیس پیشگیری تهران بیان داشت: در بررسی های بیشتر از این مکان، ۴۲۰ دستگاه ضبط خودرو به سرقت رفته کشف شد و کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را ۴ میلیاردریال اعلام نمودند. این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: متهم در تحقیقات اولیه به بزه انتسابی و خرید و فروش لوازم سرقتی از سارقان معترف و تا کنون ۳۰ تن از مال باختگان شناسایی شده اند. سرهنگ موقوفه ای ضمن اشاره به این که متهم دارای چندین فقره سابقه در این خصوص و تحمل حبس در زندان بوده در انتها اشاره کرد: تحقیقات بیشتر جهت کشف جرایم احتمالی متهم و شناسایی مال باختگان ادامه دارد.
کشف بسته های رنگی مواد مخدرسرهنگ پیمان لطیفی در تشریح جزئیات این خبر بیان نمود: به دنبال اخبار واصله در خصوص فروش مواد مخدر با خودرویی در محله خلیج که سبب ایجاد نارضایتی شهروندان شده بود مراتب در دستور کار عملیات کلانتری ۱۷۹ خلیج فارس قرار گرفت. وی با اعلان اینکه در تحقیقات و اقدامات پلیسی ساعات تردد و فروش مواد مخدر توسط متهم مشخص گردید اضافه کرد: عملیات کلانتری به صورت نامحسوس در محل حضور متهم قرار گرفته و متهم را درحال فروش مواد به یکی از جوانان غافلگیر و دستگیر کردند. سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری پایتخت بیان داشت: در بازرسی از خودرو تعداد ۸۰ بسته کوچک مواد مخدر بسته بندی شده به سه رنگ مختلف به مقدار ۵۳۰ گرم و ۲ دستگاه ترازو توزین مواد کشف شد. این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: متهم ۲۷ ساله در تحقیقات اولیه به بزه انتسابی و فروش مواد مخدر معترف و در مورد رنگ بندی بسته ها اظهار داشت رنگ صورتی برای دختران و رنگ آبی برای پسران و رنگ سبز برای افراد مسن استفاده و فقط برای تبلیغ کاری این گونه بسته بندی کرده است. سرهنگ لطیفی ضمن اشاره به این که متهم دارای سابقه دستگیری و تحمل حبس در زندان بود در انتها اشاره کرد: پرونده متهم جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی ارائه شد.کشف ۲۰۰ میلیارد البسه قاچاقسرهنگ علی ولی پور گودرزی اظهار داشت: به دنبال دریافت خبری در خصوص این که شرکتی مبادرت به انتقال و دپوی مقادیر زیادی پوشاک و کفش خارجی و ایرانی در محدوده بزرگراه شهید لشکری کرده است، مأموران پلیس امنیت اقتصادی پایتخت بعد از رصد نامحسوس محل دپوی کالاها، در یک عملیات منسجم، وارد عمل شده و بیشتر از ۳۴۶ هزار ثوب البسه قاچاق را کشف کردند. وی ادامه داد: محل دپوی کالاها، یک شرکت بسیار بزرگ با ۳ طبقه مجزا و یک باب ساختمان اداری است که بیشتر از ۷۰ نفر در این محل مشغول به کار هستند، طبقه اول این شرکت محل دپو، طبقه دوم محل نصب و برچسب زنی و طبقه سوم محل بسته بندی و فروشگاه اینترنتی و عرضه به بازار مصرف بوده و در بررسی های بیشتر مشخص شد که این مکان در سامانه انبارداری و جامع تجارت ثبت نشده است. گودرزی عنوان کرد: در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که انواع کالاهای خارجی موجود در این انبار در نیمه های شب و توسط خودرو های سواری شوتی، وانت، کامیون و… به آن محل منتقل می شود. این مقام انتظامی ضمن اشاره به این که کارآگاهان با رصدهای اطلاعاتی خود، مالک کالاها را شناسایی نمودند، خاطرنشان کرد: تماسهای مختلف با مدیران و مالکان شرکت انجام که هیچ فردی در محل حاضر نشد، در نهایت بعد از هماهنگی با مرجع قضایی، کارآگاهان پرونده را تحت عنوان قاچاق و تقلب در کسب به مرجع قضایی ارجاع دادند. رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ در انتها ضمن اشاره به این که کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را ۲۰۰ میلیاردریال برآورد کرده اند، افزود: از شهروندان می خواهیم تا در صورت مشاهده هرگونه کالای قاچاق و احتکار کالا با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند.
پلمب ۸۴ واحد صنفی ضایعاتیسرهنگ اردشیر نادری در تشریح جزئیات این خبر بیان نمود: به دنبال اخبار واصله در خصوص خرید و فروش اموال سرقتی توسط واحدهای صنفی ضایعاتی در محله تهرانپارس بررسی مبحث در دستور کار تیم عملیات کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس قرار گرفت. وی با اعلان اینکه در بررسی های پلیس مشخص شد که خبر صحت داد و در این واحدهای صنفی افراد مشکوکی تردد دارند اضافه کرد: بعد از هماهنگی های قضایی ۸۴ واحد صنفی متخلف به دستور قضایی پلمب شد. سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری تهران در انتها اشاره کرد: متهمان با تکمیل پرونده قضایی به دادسرا اعزام و همینطور ۳ نفر از متصدیان واحدهای صنفی که بدون مجوزهای قانونی فک پلمپ غیر قانونی داشتند با دستور قضایی روانه زندان شدند.کشف بیشتر از ۵ کیلو حشیش در جنوب پایتخت

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند بیان داشت: به دنبال دریافت خبری در خصوص این که یکی از سوداگران مرگ با تهیه مقادیری مواد مخدر و پنهان کردن آن در مخفیگاه به خرده فروشی مواد مخدر می پردازد، بررسی مبحث در اختیار تیمی از مأموران پایگاه دهم پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران قرار گرفت. وی اظهار داشت: در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد که متهم اخیراً مقداری حشیش تهیه نموده است و درصدد توزیع عمده آن در سطح شهر تهران هست که نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت و دستور بازرسی از مخفیگاه متهم و دستگیری آن دریافت شد. این مقام انتظامی ضمن اشاره به این که مخفیگاه متهم تحت مراقبت های ویژه پلیسی قرار گرفت، اضافه کرد: با هماهنگی های قضایی روز گذشته تیم عملیات پایگاه دهم پلیس مبارزه با مواد مخدر به مخفیگاه متهم اعزام و موفق شدند در یک عملیات پلیسی قاچاقچی مواد افیونی را دستگیر و در بازرسی از آن مکان، ۵ کیلو و ۸۵۰ گرم تریاک و یک دستگاه ترازوی دیجیتال کشف کنند. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران اشاره کرد: متهم بعد از انتقال به پایگاه دهم این پلیس به بزه انتسابی اعتراف و بعد از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.


منبع:

1400/12/11
21:21:16
5.0 / 5
508
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane