احیای قنات سلیمانیه در خیابان نیروی هوایی

احیای قنات سلیمانیه در خیابان نیروی هوایی

به گزارش بیمه خانه شهردار منطقه ۱۳ از اتمام عملیات مرمت و بازسازی قنات سلیمانیه در خیابان ۲.۳۱ نیروی هوایی اطلاع داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محمد هادی علی احمدی از قنات ها بعنوان میراث بر جای مانده از گذشتگان نام برد و اضافه کرد: قنات ها علاوه بر آنکه به علت پیشینه تاریخی ارزشمندشان در زمره میراث ملی ایران قرار دارند، به سبب سازگاری با محیط طبیعی هم رکن اصلی برای سلامت سرزمین به حساب می آیند.
او با اشاره به اینکه با عنایت به مزیت های مسلم قنات در سازگاری با طبیعت، لازم است به حفظ آنچه از گذشتگان مجانی به دست ما رسیده، اقدام نماییم، اظهار داشت: ازاین رو حمایت و محافظت از قنوات باید در اولویت قرار گیرد، در این راستا، بازسازی و احیای قنات سلیمانیه در خیابان ۲.۳۱ نیروی هوایی اداره مسیل ها و قنوات منطقه ۱۳ به اتمام رسید.
شهردارمنطقه ۱۳ ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته برای شناسایی دقیق مسیر قنات، حفر آب بند، نصب میله و ایجاد کوره عنوان کرد: این طرح در آبیاری فضای سبز با عنایت به کمبود منابع آبی موثر بوده و هم اکنون این طرح به سمت خیابان ۳.۳۲ نیروی هوایی پیشروی کرده است وحفر میله ای به طول ۲۵ متر در خیابان سوم نبش ۳.۳۲ در حال انجام می باشد.
بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، او افزود: قنات یا کاریز سازه ای متشکل از چاه های متوالی است که به وسیله مجرایی زیر زمینی به هم می پیوندند. جریان آب قنات از درون این مجرای زیر زمینی عبور می کند و در نهایت به سطح زمین می رسد.

1400/12/07
20:10:02
5.0 / 5
354
تگهای خبر: شهرداری , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane