رییس پلیس راهور تهران بزرگ عنوان كرد

تقدیم فهرست مجوزهای صادر شده برای تردد خط ویژه درصورت تمایل به شورای شهر

تقدیم فهرست مجوزهای صادر شده برای تردد خط ویژه درصورت تمایل به شورای شهر

بیمه خانه: رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در پاسخ به تذکر یک عضو شورای شهر تهران درباره دادن مجوز تردد در خط ویژه اظهار داشت: در صورت تمایل شورا فهرست مجوزهای صادر شده خط ویژه را تقدیم می کنم.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، سردار حمیدی در چهل و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران در واکنش به تذکر اعضای شورا درباره تردد از خطوط ویژه اظهار داشت: نخستین کسانی که نسبت به خط ویژه شکایت می کنند همکاران ما هستند که درها را باز و بسته می کنند. در دنیا هم چنین چیزی وجود ندارد که پلیس خط ویژه را باز کند و پس از تردد آنرا ببندند.
وی ادامه داد: همه را با هم ببینیم و فقط به خودمان نگاه نکنیم. در خط ویژه دستورالعملی وجود دارد که برپایه آن مجوز تعلق می گیرد و عموما سازمان های مختلف هستند و برپایه آن قالب ها بررسی می شود و در مقطعی به آنها مجوز داده می شود و امکان دارد به بسیاری از درخواست ها تعلق نگیرد. در همین جلسه شورا هم دوستانی درخواست نمودند و به آنها مجوز ندادیم، یعنی دستورالعمل به آنها تعلق نگرفت. ما به این سیستم نقد کلی داریم.
سردار حمیدی در واکنش به تذکر اقراریان، عضو شورای شهر تهران افزود: به خیلی ها در خط ویژه مجوز می دهند چرا شما ناراحت می شوید؟ برپایه دستورالعمل اگر به کسی تعلق بگیرد مجوز می دهیم و امنیت او را هم تأمین می نماییم. این همه ترددی که در سطح شهر صورت می گیرد نمی گردد از خط ویژه باشد. اصل خط ویژه اشکال دارد و هرجایی که خط ویژه ایجاد می شود اشکال دارد که بحث کلی است اما نمی گردد به همه مجوز خط ویژه داد. اگر تمایل داشتید فهرست مجوزهای صادر شده را به شما تقدیم می کنم.
وی درباره فرسودگی خودرو ها اظهار داشت: در استفاده از سامانه ها فعالیت می نماییم و سالهاست که با دوربین های سطح شهر معاینه فنی کنترل می شود و پیامک ارسال می شود. اما بیشترین فرسودگی خودرو ها در ارتباط با خود شهرداری است.
سردار حمیدی تصریح کرد: وزارت کشور و صمت در گذشته با هم توافقی کردند و برای ایجاد اشتغال موتورسیکلت ها را رها کردند و شهرداری و معاونت حمل و نقل که وظیفه کنترل و ساماندهی دارد دستش از همه جا کوتاه است. بحث مسافربرهای شخصی در تهران هم وجود دارد و اگر حمل و نقل عمومی گسترش پیدا کند ما نیازی به مسافربر شخصی نداریم. در ایام بارانی از مسافربر شخصی خواهش می نماییم مردم را سوار کنند تا در باران نمانند. اگر ضعف ناکارآمدی حمل و نقل عمومی برطرف شود این حاشیه ها از بین می رود. ما زمینه را فراهم کردیم که به اینجا رسیده ایم و باید مسأله حمل و نقل عمومی را حل کرد.
منبع:

1400/11/04
11:17:07
5.0 / 5
424
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane