به مناسبت جشن نوروز

خودروهای تاریخی فردا در تهران رژه می روند

خودروهای تاریخی فردا در تهران رژه می روند

به گزارش بیمه خانه یكصدوشصت خودرو تاریخی فردا با رژه در تهران به استقبال جشن باستانی نوروز می روند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، رالی شهری خودورهای تاریخی، یكشنبه ۲۷ اسفندماه در تهران و البرز با شركت حدود ۱۲۰ دستگاه خودرو كلاسیك و تاریخی برگزار می گردد. این خودروها از بامداد فردا (حدود ۹: ۳۰) در دو مسیر حركت می كنند؛ ۶۰ دستگاه از این خودورهای كلاسیك مقرر است مسیر كرج، كاخ مروارید، بلوار ارم، آزادراه كرج، تهران، خیابان پاسداران و مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران را طی كنند و ۶۰ دستگاه دیگر هم از مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد حركت خویش را آغاز می كنند و با گذر از میدان تجریش، خیابان شهید باهنر به مجموعه نیاوران می رسند.
قدمت این خودروها كه ساخت كمپانی های آمریكا و اروپا هستند، به سال های ۱۳۵۰ تا ۱۳۷۰ برمی گردد. بعضی از این اتومبیل ها پلاك تاریخی سازمان میراث فرهنگی را گرفته اند و یك اثر تاریخی به شمار می آیند.
این چهارمین مانور خودورهای كلاسیك در تهران است كه به همت كانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار می گردد و این دفعه انگیزه آن فرارسیدن نوروز باستانی است. این رالی ها تا كنون بدون اطلاع رسانی قبلی و بیشتر با حالت غافلگیرانه در شهر اجرا شده اند.
رالی خودروهای كلاسیك كه معمولا با هماهنگی و همراهی پلیس راهور در خیابان های شلوغ و پرترافیك شهر انجام می شود، برخلاف روتین رالی های دیگر، انگیزه آن، دادن مسابقه و یا برد و باخت نیست، بلكه بیشتر، هدف آن نمایش بخشی از میراث صنعتی و یادآوری تاریخچه ورود خودرو به ایران است.1397/12/25
22:03:39
5.0 / 5
5094
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane