سردار رحیمی تشریح كرد؛

شرط فعالیت شبانه اصناف

شرط فعالیت شبانه اصناف

به گزارش بیمه خانه رئیس پلیس پایتخت ضمن تشریح فعالیت شبانه اصناف اظهار داشت: ترافیک بامداد ها را ۱۰ درصد و بعدازظهرها را ۱۳ درصد کاهش دادیم و در مجموع ترافیک پایتخت ۵ درصد کاسته شده است.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت بامداد امروز با حضور در برنامه تلویزیونی سلام تهران اظهار داشت: در تمام دنیا امنیت مهم ترین مقوله برای یک حاکمیت است. امنیت احتیاج به مسائل زیرساختی و بنیادی دارد.
وی اضافه کرد: بر این اساس با یک نگاه برنامه ریزی شده و هدفمند در بخش های مختلف در جهت ایجاد امنیت در تهران بزرگ حرکت می نماییم.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ اظهار داشت: طرح های مختلفی را در جهت حفظ امنیت در پایتخت در سالهای اخیر اجرا کردیم که میتوان به طرح رعد، کاشف، ظفر و اقتدار اشاره نمود.
رحیمی بیان نمود: در طرح رعد هر کلانتری مکلف است حوزه استحفاظی خویش را از حیث وجود سارقان و افرادی که قصد بر هم زدن نظم و امنیت را دارند، پاک کند. همینطور در طرح کاشف با مجرمین باندی و سابقه دار برخورد می شود.
وی اضافه کرد: در حوزه مبارزه با مواد مخدر و خرده فروشان، طرح ظفر و در حوزه دستگیری اراذل و اوباش طرح اقتدار برگزار می گردد.
به گفته وی، سلسله طرح های امنیت و انضباط اجتماعی به صورت مستمر در پایتخت به مرحله اجرا گذاشته می شود.
جزئیات دستگیری سنگ پران تهران
وی ضمن اشاره به حادثه پرتاب بلوک سیمانی بوسیله ی یک فرد ناشناس در بزرگراه های تهران که باعث جان باختن دو نفر شده بود، اظهار داشت: حدود دو ماه پیش گزارش تصادفی در اتوبان یادگار امام به پلیس اعلام می شود. در این تصادف سه خودرو باهم برخورد کرده بودند که یک نفر در این تصادف جان خویش را از دست می دهد.
رئیس پلیس پایتخت خاطرنشان کرد: در بررسی های بیشتر مشخص شد که فردی بلوک سیمانی را به سمت ماشین های درحال حرکت این اتوبان پرتاب کرده بود و راننده که تلاش داشت خودروی خویش را از مسیر سنگ تغییر دهد، با گارد ریل برخورد می کند و جان خویش را از دست می دهد.
وی اضافه کرد: پلیس آگاهی صحنه را بررسی نموده و تیم های ویژه ای در پلیس پیشگیری و پلیس آگاهی تشکیل می شود و تمام بزرگراه ها را به منظور دستگیری این فرد پوشش دادیم. کمتر از یک ماه پیش دومین حادثه در اتوبان نواب رخ داد و در آن حادثه هم یک نفر دیگر جان باخت. ما مصمم شدیم که این فرد همان فرد قبلی است. در ۵ شنبه گذشته پیش از این که این فرد بخواهد این رفتار مجرمانه خویش را برای بار سوم انجام دهد در ساعت ۶ بامداد توسط گشتی ها دستگیر شد.
ترافیک پایتخت بامداد ها ۱۰ درصد و بعدازظهرها ۱۳ درصد کاهش داشته است
رحیمی در پاسخ به سوالی در خصوص این که چرا زمانی که در خیابان هایی که ترافیک دارند مأموران راهور خودرو ها را به سمت خط ویژه به منظور روان سازی ترافیک منتقل نمی کنند، تصریح کرد: از ساعت ۷ تا ۹ بامداد ترافیک در تهران آغاز و بعدازظهرها هم از ساعت ۱۵: ۳۰ تا ۲۱: ۰۰ ترافیک ادامه پیدا می کند. در این ساعت ها مأموران پلیس به صورت جهادی کار می کنند.
وی بیان نمود: پس از اینکه مقام معظم رهبری در پنج شنبه ای در دیدار با نخبگان به مبحث ترافیک اشاره کرده بود ما سریعاً روز جمعه جلسه ای را به منظور نظم بخشی ترافیک پایتخت برگزار کردیم.
رئیس پلیس پایتخت اظهار داشت: در حد بضاعت پلیس پای کار آمدیم و ترافیک بامداد ها را ۱۰ درصد و بعدازظهرها را ۱۳ درصد کاهش دادیم. مجموعاً ترافیک پایتخت ۵ درصد کاسته شده است.
وی بیان نمود: پلیس فرمانده میدان و صحنه است و بسترهایی را لازم داریم که به پلیس کمک کنند تا بتوانیم نتیجه بهتری در این خصوص بگیریم.
شرط فعالیت شبانه اصناف در تهران
رئیس پلیس پایتخت در پاسخ به سوالی در خصوص این که دوران فرماندهی قالیباف بحثی در ارتباط با فعالیت بعضی از مشاغل و اصناف در شب ها مطرح بود، آیا شما با این مورد موافق هستید یا خیر؟ اظهار داشت: تهران شهر شب و روز است. تهران شهری نیست که شبهای آن کامل خاموش باشد. ده ها خودروی گشتی تمام شب اتوبان ها و خیابان ها را کنترل می کند و ۹ فرمانده ما شب تا بامداد در محل های مأموریتی خود تا بامداد بیدار هستند.
وی در انتها تصریح کرد: مشکلی با فعالیت بعضی از مشاغل در شب ها ندارم اما باید بستر نظم و امنیت آن ایجاد شود. توان نیرویی و خودرویی پلیس باید برای شب ها هم پیشبینی شود تا بتوان این نظم و امنیت برای فعالیت بعضی از مشاغل در شب را ایجاد کرد.


منبع:

1400/10/27
22:46:19
5.0 / 5
399
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane