افتتاح بزرگترین پارکینگ زیرزمینی قطارهای مترو در کشور تا آخر سال

افتتاح بزرگترین پارکینگ زیرزمینی قطارهای مترو در کشور تا آخر سال

به گزارش بیمه خانه فاز نخست پارکینگ زیرزمینی اکباتان بعنوان بزرگترین پارکینگ زیرزمینی قطارهای متروی کشور، سال جاری به بهره برداری می رسد. طبقه زیرین این پارکینگ، ظرفیت پذیرش ۲۱ رام قطار را دارد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، علی امام مدیرعامل شرکت مترو با بیان مطلب فوق اضافه کرد: به باعث پیشرفت قابل توجه عملیات اجرایی پروژه راه اندازی پارکینگ مترویی اکباتان در ۲ ماه گذشته، به نظر می آید امکان افتتاح فاز نخست این پایانه تا قبل از آخر سالجاری وجود دارد؛ بهره برداری از پارکینگ اکباتان، امکان کاهش سرفاصله حرکتی قطارها و افزایش ظرفیت مسافرگیری در خط ۴ مترو را میسر می کند.
امام با بیان آنکه هزینه عملیات اجرایی فاز نخست پارکینگ اکباتان در دو بخش ساختمانی و تجهیزاتی بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان بوده است، اضافه کرد: ۹۰۰ هزار مترمکعب عملیات خاکی، ۷ کیلومتر ریل گذاری، ۹۵ هزار مترمربع قالب بندی و ۲۰۰ هزار مترمکعب بتن ریزی، بخشی از احجام عملیات ساختمانی پارکینگ اکباتان است که خود گویای میزان کار انجام شده برای بهره برداری از بزرگترین پارکینگ زیرزمینی قطارهای مترویی می باشد. ضمن این که بعد از اتمام عملیات ساخت پارکینگ، امکان ایجاد مجموعه تفریحی، ورزشی، فرهنگی و تجاری بر روی زمین و در بخش فوقانی این پارکینگ وجود دارد.
بنا براعلام روابط عمومی شرکت مترو، مدیرعامل شرکت مترو در انتها صحبت های خود اظهار داشت: پارکینگ اکباتان با پیشبینی ۹ خط، دارای چاله سرویس امکان خدمات تعمیرات سبک و سرویسهای روزانه بوده که طبقه زیرین آن با ظرفیت پذیرش ۲۱ رام قطار، اسفند ماه به بهره برداری می رسد.
منبع:

1400/10/20
13:15:12
5.0 / 5
602
تگهای خبر: تجهیزات , خدمات , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane