رییس كمیته شفافیت شورای شهر تهران عنوان كرد

تفویض اختیار مدیریت بحران پایتخت به شهردار بهترین فرصت تجربه مدیریت واحد شهری

تفویض اختیار مدیریت بحران پایتخت به شهردار بهترین فرصت تجربه مدیریت واحد شهری

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به واگذاری مسئولیت و تفویص اختیار مدیریت بحران در شهر تهران از وزیر کشور به شهردار تهران اظهار داشت: این فرصت استثنایی برای تجربه مدیریت واحد شهری فراهم گشته است تا با تشکیل کارگروه های تخصصی بحران که در 4 سال قبل تعطیل شده بودند، فعالیت همه دستگاه های دخیل برای نقش آفرینی در بحران هماهنگی ها را فراهم نموده و با هم افزایی آمادگی در مقابل بحران ها را افزایش داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، احمد صادقی در سی و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با گرامیداشت ایام شهادت حضرت زهرا (س) و نیز شهادت حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: سردار سلیمانی به مفهوم واقعی کلمه خودرا وقف مردم کرد و ایشان به یک مسئول درد آشنا در بین مردم مبدل شده و تلاش گری و خستگی ناپذیری جزو مشخصه های اصلی این بزرگوار بود. حاج قاسم سلیمانی ذوب در ولایت و امامت بود و امروز کشور ما بیش از هر زمان دیگری نیاز به مکتب حاج قاسم سلیمانی دارد.
وی ادامه داد: تهران مسائل و مشکلات فراوان دارد و برای حل این مشکلات بایستی تمسک نماییم به مکتب حاج قاسم، شورای ششم نیز شهردار خودرا از مکتب حاج قاسم انتخاب نموده و امیدواریم با این روحیه به جنگ مشکلات عدیده تهران برویم و عوایدی که به مردم تهران جهت زندگی همراه با آرامش و سلامتی و تندرستی است را هدیه نماییم.
وی افزود: در گذشته در حوادث غیر مترقبه رسانه ها همه موارد را یکجا جمع می کردند و مقصر را آقای قالیباف می دانستند؛ اما چندین سال است که اتفاقات هر روزه را شاهد می باشیم و هیچ انعکاسی صورت نمی گیرد. همچنانکه روز گذشته در نسیم شهر نشست زمین صورت گرفت و سبب شد خانه ها تخلیه شوند.
وی اشاره کرد: کلان شهر تهران به دلیلهای گوناگون همچون توسعه نامتوارن، عدم ثبات قوانین شهرسازی در دهه های گذشته، پر هزینه بودن ساخت و ساز برای شهروندان، عدم مدیریت آبهای سطحی، ساخت و ساز در روی گسل ها گرفتار مشکلات عدیده ای در زمینه ایمنی و مقابله با بلایای طبیعی است. وجود صدها ساختمان بزرگ نا ایمن و ساخت و سازهای غیر اصولی همه می تواند زمینه ساز خطرات بزرگی برای پایتخت باشد.
رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران افزود: باتوجه به واگذاری مسئولیت و تفویص اختیار مدیریت بحران در شهر تهران از وزیر کشور به شهردار تهران این فرصت استثنایی برای تجربه مدیریت واحد شهری فراهم گشته است تا با تشکیل کارگروه های تخصصی بحران که در ۴ سال قبل تعطیل شده بودند، فعالیت همه دستگاه های دخیل برای نقش آفرینی در بحران، هماهنگی ها را فراهم نموده و با هم افزایی آمادگی در مقابل بحران ها را افزایش داد.
صادقی با اعلان اینکه حضور شهردار تهران در هیات دولت فرصت مغتنمی است جهت مطالبه سهم شهرداری از بودجه های در رابطه با بحران و ایمن سازی پایتخت جهت توسعه زیر ساخت های فنی، تجهیزاتی و نیروی انسانی متخصص افزود: این تصمیم مطالبه جهت ابلاغ قوانین مورد نیاز همچون بخشنامه اجرائی در رابطه با قانون جدید مدیریت بحران در سال ۹۸ که ابلاغ گردیده است؛ به مرحله اجرا نرسیده است.
وی اشاره کرد: تغییر نگاه به انتصاب مدیران ارشد شهری و توجه به آموزش و افزایش آگاهی ایشان نسبت به موضوع بحران از مواردی است که شهردار تهران نسبت به انجام آن می بایست اهتمام بورزند.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، مهدی چمران در واکنش به تذکر احمد صادقی درباب سهم دولت در مدیریت بحران اظهار داشت: سهم دولت در حمل و نقل بیشتر است، اما متاسفانه در بودجه، در نظر گرفته نشده است. اکنون بحث بودجه در مجلس در دست بررسی می باشد و از همین روی تلاش می‏ نماییم که بودجه اصلاح گردد، هرچند که اصلاح بودجه در این شرایط خیلی مشکل است، اما باید به فکر مردم تهران و شهرهای دیگر هم بود.
وی ادامه داد: هم از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و هم از دولت درخواست داریم که در هماهنگی با شهرداری تهران، تلاش کنند، آنچه که در بودجه پیش بینی نشده بود، در صحن مجلس پیش بینی شود تا بتوانیم در سال آینده، برای حمل و نقل تهران حداقل کاری را انجام دهیم. چون اگر حمل و نقل گرفتار مشکل شود، هیچ پیشرفتی در شهر تهران صورت نخواهد گرفت. بهتر است که برای افزودن اندکی بودجه دولت، از سهم شهرداری‏ها کم نکنند.1400/10/12
22:45:16
5.0 / 5
315
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane