اخبار پلیسی شهر؛

دستگیری دلار دزدان ۴ میلیاردی

دستگیری دلار دزدان ۴ میلیاردی

بیمه خانه: در 24 ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ داد که مأموران نیروی انتظامی در آن نقش آفرینی کردند، در این بسته خبری اخبار پلیسی روز را بخوانید.


به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، شهر ۱۵ میلیون نفری تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماسهای زیادی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می شود که خیلی از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می شود. از این پس در این بسته خبری به گوشه ای از ماموریت ها، حوادث و جرایم می پردازیم. دلار دزدان ۴ میلیاردی بازداشت شدند سردار علیرضا لطفی رییس پلیس آگاهی پایتخت در تشریح این خبر بیان داشت: در پی شکایت مرد جوانی در خصوص سرقت ۱۷ هزار دلار توسط ۲ مأمور قلابی مشخص شد بعد از خرید دلارها توسط مال باخته، ۲ مرد جوان درشت اندام با لباس شخصی به مال باخته مراجعه و با هدایت وی به داخل یک دستگاه خودروی سواری اموال وی را سرقت می کنند. وی با اشاره به اینکه در بررسی های پلیسی مشخص شد که اعضای این باند ۵ تن می باشند که نقشه سرقت را با همکاری یکدیگر عملیاتی کرده اند، اضافه کرد: در تحقیقات پلیسی اعضای این باند شناسایی و بعد از هماهنگی های قضائی هر ۵ متهم در مخفیگاهشان در پی چندین عملیات جداگانه و هماهنگ دستگیر شدند. رییس پلیس آگاهی تهران در آخر اظهار داشت: کارشناسان ارزش ریالی اموال سرقتی را بیش از ۴ میلیاردریال برآورد و تحقیقات برای مشخص شدن سایر جرایم احتمالی آنها ادامه دارد.
انهدام باند جاعلان اسناد وثیقه سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح این خبر بیان داشت: مدتی پیش کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران باخبر شدند اعضای یک باند چند نفره با ارائه سندهای جعلی به مراجع قضائی، زندانیان را از حبس آزاد می کنند. با جمع آوری اطلاعات به دست آمده تحقیقات در این خصوص شروع و کارآگاهان با رصدهای اطلاعاتی به دست آوردند ۲ تن از اعضای این باند در صدد می باشند یک سند ۱۰۰ میلیاردریالی را بعنوان وثیقه برای آزادی یک زندانی به مرجع قضائی معرفی کنند. معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران به شناسایی مخفیگاه متهمان اشاره نمود و افزود: با ارائه سند جعلی توسط متهمان به مرجع قضائی، هر ۲ متهم در مخفیگاهشان دستگیر و در پی جوئی های انتظامی به بزه انتسابی معترف شدند. در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی کارآگاهان به دست آوردند، یکی از اعضای این باند در استان اصفهان ساکن می باشد و می خواهد به شهر تهران برای ارائه سندهای جعلی مراجعه کند. وی با اعلان اینکه این متهم در ترمینال جنوب تهران دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال یافت، اضافه کرد: شناسایی و دستگیری سایر اعضای این باند و کشف جزییات پرونده ادامه دارد. مأمور قلابی در پرسه زنی شناسایی شد سرهنگ اردشیر نادری سرکلانتر ششم پلیس پیشگیری پایتخت در تشریح این خبر اظهار داشت: تعداد از شهروندان به کلانتری ۱۴۷ تماس و اعلام کردند، مردی که لباسی شبیه نظامیان به تن دارد به آنها مراجعه و با نشان دادن تجهیزات نظامی و اوراقی از آنها اخاذی کرده است. بررسی های اولیه نشان از این داشت متهم با بهره گیری از یک دستگاه خودروی سواری با تردد در معابر عمومی سوژه های خودرا شناسایی می کند. سرکلانتر ششم پلیس پیشگیری تهران افزود: با تجمیع اطلاعات به دست آمده مشخصات ظاهری متهم در اختیار گشت های انتظامی کلانتری تهران نو قرار گرفت و مأموران خودروی متهم را در یکی از خیابان های اصلی درحال تردد بود، شناسایی و در یک عملیات پلیسی متوقف کردند. در بررسی های بیشتر از خودرو متهم تعدادی تجهیزات نظامی و شبه نظامی و تعدادی حکم های قضائی و کارت های شناسایی کشف و مشخص شد که این اسناد جعلی است. وی ادامه داد: با انتقال متهم به کلانتری وی در تحقیقات مقدماتی به جعل عنوان و مانورهای متقلبانه معترف و تحقیقات پلیسی برای کشف جزییات پرونده کماکان ادامه دارد.
کشف بیش از ۲۲ هزار عدد داروی قاچاق در آخرین خبر از این بسته خبری، سرهنگ پیام کاویانی رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ بیان داشت: اواخر هفته گذشته مأموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی این پلیس از دپو مقادیر زیادی مکمل و داروهای بدن سازی قاچاق در یک واحد مسکونی در حوالی میدان شکوفه باخبر شدند. وی با اشاره به این که در تحقیقات اولیه صحت این خبر تأیید شد، اشاره کرد: روز گذشته تیمی از مأموران بعد از هماهنگی های قضائی به آدرس اعلامی اعزام و بعد از چند ساعت تعقیب و مراقبت های پلیسی موفق شدند، متهم را در مخفیگاهش دستگیر کنند. در بازرسی از این واحد مسکونی ۲۲ هزار و ۲۹۹ عدد انواع مکمل قرص و آمپول های بدون مجوز قاچاق کشف و کلیه اموال کشف شده تحویل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی تهران شد. این مقام انتظامی در آخر با اعلان اینکه کارشناسان ارزش ریالی کالاهای کشف شده را ۱۰ میلیاردریال برآورد کردند، اشاره کرد: متهم جهت سیر مراحل قضائی به دادسرا معرفی گردید و کوشش برای دستگیری سایر مرتبطان این پرونده همچنان در دستور کار پلیس قرار دارد.


منبع:

1400/10/01
11:48:03
5.0 / 5
431
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane