مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل كشور تاكید كرد:

تحقق توسعه حمل و نقل هوشمند شهری با مشارکت شرکت های دانش بنیان

تحقق توسعه حمل و نقل هوشمند شهری با مشارکت شرکت های دانش بنیان

بیمه خانه: مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور بر لزوم تحقق توسعه حمل و نقل هوشمند شهری با مشارکت شرکت های دانش بنیان تاکید نمود.


عبدالله متولی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح تفاهم نامه همکاری میان اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور و ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته اظهار داشت: در این تفاهم نامه به دنبال همکاری مشترک برای اجرای بحث های پژوهشی و تحقیقاتی در زمینه حمل و نقل درون شهری هستیم. در حقیقت تلاش می نماییم از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در زمینه حمل و نقل درون شهری بهره بگیریم.

وی افزود: در شهرهای با جمعیت زیر ۱۰۰ هزار نفر که تحت پوشش اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور هستند کمتر شاهد فعالیت شرکت های دانش بنیان هستیم و فعالیت این شرکتها بیشتر معطوف به کلانشهرهاست. این در شرایطی است که از یک هزار و ۳۷۰ شهر، یک هزار و ۲۸۵ شهر جمعیت زیر ۱۰۰ هزار نفر دارند بدین سان ۹۳ درصد شهرهای کشور شامل این شهرها می شود. پس می توان از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان در زمینه حمل و نقل و خصوصاً تحقق توسعه حمل و نقل هوشمند شهری بهره گرفت. این اتحادیه هدف گذاری کلان خودرا برای تحقق این مهم پی ریزی کرده تا شهرهای کم برخوردار اما با پتانسیل بسیار بالا با هماهنگی دستگاهها شاهد رقم خوردن اقدامات موثر در زمینه تحقق حمل و نقل هوشمند باشد.

مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور افزود: تلاش خواهیم داشت در امتداد این تفاهم نامه شهرهای کشور بتوانند از تکنولوژی های جدید در زمینه حمل و نقل بهره بگیرند. اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی تلاش می کند زمینه ساز فعالیت شرکت های دانش بنیان باشد که امیدواریم با تعامل هرچه بیشتر در جلب همکاری با شرکت های دانش بنیان شاهد توسعه این اقدامات باشیم.
وی اشاره کرد: در امتداد انعقاد این تفاهم نامه کارگروهی برای پیشبرد و برنامه ریزی عملیاتی این تفاهم نامه تشکیل خواهد شد تا در نهایت شاهد انجام کارهای اجرائی در شهرهای کشور باشیم.
مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور در بخش دیگری از صحبت های خود در تشریح محورهای اصلی تفاهم نامه منعقد شده با ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته، به همکاری در انجام انواع مطالعات حمل و نقل هوشمند شهرهای تحت پوشش این اتحادیه اشاره نمود و اضافه کرد: در امتداد این تفاهم نامه همکاری و توسعه حمل و نقل همگانی هوشمند، توسعه سیستم های مبتنی بر مشارکت و نظارت مردمی، همکاری در بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و توانمند در پیاده سازی سامانه های هوشمند و همکاری در شناسایی و بهره گیری از مراکز رشد، شتابدهی و سرمایه گذاران در بخش حمل و نقل هوشمند شهری محقق خواهد شد.
وی افزود: در امتداد این تفاهم نامه همکاری در اجرای پروژه های پایلوت و ملی در بخش حمل و نقل هوشمند شهری و همین طور همکاری مشترک پژوهشی و تحقیقاتی در زمینه حمل و نقل درون شهری مبتنی بر دانش و فناوری های روز دنیا با بهره گیری از ظرفیت های علمی و دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان محقق خواهد شد.

منبع:

1400/08/23
22:56:15
5.0 / 5
544
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane