در بازدید معاون شهردار تهران از مراكز و دستگاه های MRF مطرح شد؛

شروع به کار خطوط پردازش مدرن پسماند از آغاز مهرماه

شروع به کار خطوط پردازش مدرن پسماند از آغاز مهرماه

به گزارش بیمه خانه مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اظهار داشت: از اول مهرماه به تدریج خطوط پردازش مدرن پسماند در پهنه های مختلف تهران شروع به کار می کنند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، صدرالدین علیپور ضمن اشاره به بازدیدی که با همراهی مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران از دستگاههای ام. آر. اف انجام شد، اظهار داشت: برپایه طرح جامع پسماند و طرح کاپ، تهران باید به ۸ پهنه اصلی تبدیل و در هر پهنه یک کارخانه ام. آر. اف ایجاد شود؛ کارخانه هایی که میزان شیرابه و ریجکت پسماند را به حداقل می رسانند.
وی ضمن اشاره به بعضی از معضلات مهم ایستگاه های میانی ازجمله اعتراض دائمی همسایه های این ایستگاه ها، بیان نمود: ساختمان های مجاور این ایستگاه ها همواره به علت بوی متعفن زباله و صدای دائمی رفت و آمد سیمی تریلی ها معترض بودند. ضمن این که ریختن شیرابه دور تا دور ایستگاه ها و در طول مسیر اثرات محیط زیستی مخربی دارد.
علیپور با اشاره به اینکه با راه اندازی این کارخانه ها نه تنها این معضلات از بین می رود، بلکه میزان شیرابه ۸۰درصد کاسته می شود، اظهار داشت: همچنین، از مهم ترین دستاوردهای این کارخانه حذف حضور فیزیکی زباله گردها و افزایش کیفیت کمپوست های تولیدی در آرادکوه است.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در ادامه ضمن اشاره به آخرین وضعیت خطوط پردازش مدرن خاطرنشان کرد: در پهنه کوهک(مناطق ۲۱، ۲۲ و ۵) شاهد پیشرفت قابل قبولی بودیم، به صورتی که این کارخانه در اول مهرماه آغاز به کار خواهد نمود.
وی ادامه داد: پهنه آزادگان(۱۵، ۱۶ و ۱۲) و پهنه دوکوهه(۱۳، ۱۴ و ۸) به ترتیب ۳۰ و ۴۰ درصد پیشرفت دارند که به فاصله یک یا دو ماه پس از پهنه کوهک به بهره برداری خواهند رسید.
علیپور این را هم اظهار داشت که الان کارخانه حکیمیه(مناطق ۴ و ۷) حدود ۴۰ درصد پیشرفت دارد و برای پهنه مناطق ۱۱، ۱۹ و ۲۰ پیمانکار مشخص شده است. همچنین، در سه پهنه باقی مانده مراحل انتخاب زمین و پیمانکار در حال انجام می باشد.
طبق گزارش، روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند، او در آخر اظهار داشت: معاون خدمات شهری تاکید داشت که مناطق همکاری حداکثری را داشته باشند تا کار بهره برداری کارخانه ها با سرعت بیشتر به نتیجه برسد.
منبع:

1400/06/02
09:26:01
5.0 / 5
945
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane