افزایش ۲ و نیم برابری فوتی های کرونائی تهران در پیک پنجم

افزایش ۲ و نیم برابری فوتی های کرونائی تهران در پیک پنجم

بیمه خانه: مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با اشاره به افزایش 2.5 برابری فوتی های کرونائی بهشت زهرا در پیک پنجم از کار سه شیفت پرسنل این سازمان آگاهی داد و از شهروندان خواست رعایت شیوه نامه های بهداشتی را در دستور کار خود قرار دهند.


سعید خال در گفت و گو با ایسنا، در تشریح آخرین اقدامات سازمان بهشت زهرا برای مدیریت متوفیان شهر تهران در بحران کرونا اظهار داشت: در طول ۲۵ سال حضورم در بهشت زهرا شرایط فعلی بی سابقه بوده و حتی در دوران دفاع مقدس هم چنین شرایطی را شاهد نبودیم.
وی اضافه کرد: تصور نمی کردیم روزی متوفیان شهر تهران به عدد ۴۰۰ برسد، بهشت زهرا برمبنای آمار وزارت بهداشت ۴۰ درصد متوفیان کرونائی کل کشور را دارد در حقیقت سهم بهشت زهرا ۴۰ درصد و سهم سایر استان های کشور ۶۰ درصد بوده است.
وی افزود: در پیک پنجم شاهد تفاوت معناداری هستیم به شکلی که فوتی ها ۲.۵ برابر افزایش داشته و عدد ۲۱۶ فوتی در روز را تجربه کردیم و ظرف ۱۸ ماه گذشته بهشت زهرا ۴۰ هزار نفر را پذیرش کرده است.
به گفته وی، در پیک پنجم فشار مضاعفی بر روی پرسنل بهشت زهرا وارد شده به شکلی که بچه های ما بصورت سه شیفت مشغول کار هستند و روزهای سختی را سپری می کنند؛ اما اساسا عهد بسته اند که کنار شهروندان خود بمانند و همه تلاششان را برای خدمت به مردم به کار بسته آمد.
خال خطاب به همه شهروندان درخواست کرد: ابتدا برای حفظ سلامت خود و هموطنان و در مرحله بعد برداشتن فشار از روی بچه های بهشت زهرا که فرزندان همین آب و خاک هستند همگی مسئولانه در رعایت پروتکلهای بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک نقش موثری داشته باشیم و شیوه نامه های بهداشتی را در دستور کار قرار دهیم.

وی در مقایسه پیک های قبلی کرونا با پیک پنجم اظهار داشت: در موج اول در دوم اسفندماه با یک فوتی و در اوج آن با ۱۱۹ فوتی روبرو بودیم در موج دوم ۹ اردیبهشت سال ۱۳۹۹ با ۹ فوتی شروع و در اوج به ۱۱۶ فوتی رسید؛ در موج سوم ۱۷ شهریور ۹۹ با ۴۱ فوتی شروع و در اوج به ۱۷۳ فوتی رسید.
وی اشاره کرد: در موج چهارم در ۲۸ اسفند ۹۹ با ۹ فوتی شروع و در اوج به ۱۵۶ فوتی رسید و در موج پنجم که ۱۳ تیرماه سال جاری با ۵۵ متوفی شروع شده، در اوج به ۲۱۶ متوفی رسیده و روزهای ملتهب همچنان ادامه دارد.

منبع:

1400/05/30
13:45:02
5.0 / 5
434
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane