خسارت 10 میلیارد تومانی شهر سالم در هر ماه به خاطر كرونا

خسارت 10 میلیارد تومانی شهر سالم در هر ماه به خاطر كرونا

به گزارش بیمه خانه مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران اظهار داشت: پایش و غربالگری بیماران کرونائی در مجموعه شهرداری از اسفند 98 و از کارکنان بهشت زهرا شروع و در سال اول بیش از 90 هزار نفر از کارکنان غربالگری شدند.


به گزارسش ایسنا، حمید چوبینه در این زمینه اظهار داشت: نخستین و با اهمیت ترین اقدام شرکت شهر سالم همکاری در بحث تشخیص و درمان بیماران کرونائی در ۱۹ مرکز درمانگاهی شهر سالم بود که بیش از ۱۵۰ هزار نفر از شهروندان با مراجعه به این مراکز بعد از تشخیص، درمان و در بعضی مواقع به مراکز بیمارستانی ارجاع داده شدند. همین طور خیلی از کارکنان شهرداری تهران را تحت پوشش پزشک خانواده و سیستم درمان در منزل قرار دادیم و بوسیله تلفن گویا بصورت شبانه روزی مشاوره های تلفنی به آنها ارائه و اعزام پزشک، پرستار و درمان بالینی در منزل برای آنها انجام شد.
وی با اشاره به پایش و غربالگری بیماران کرونائی در مجموعه شهرداری تهران اضافه کرد: این اقدام از اسفندماه ۹۸ و از کارکنان بهشت زهرا شروع و از ابتدا و بعد از اعلام رسمی کرونا به تشخیص و پیشگیری کمک و جداسازی همکارانی که مشکوک یا مبتلا بودند را جهت ایمن سازی سایر همکاران انجام دادیم. در سال اول بیش از ۹۰ هزار نفر از همکاران را از همه واحدهای عملیاتی تا کارکنان، کارگران فضای سبز و پاکبانان شهرداری تهران غربالگری شدند.
چوبینه افزود: در بحث آموزش ها از اولین روزی که این بیماری در چین شناسایی شد و سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت هشدارهایی را اعلام کردند، آموزش هایی بصورت بولتن های مختلف و بوسیله فضای دیجیتال به کارکنان شهرداری ارائه شد.
مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران درباره کسانی که در شهرداری گرفتار بیماری و افرادی که به سبب از دست دادن عضوی از خانواده خود، گرفتار سوگ می شدند، عنوان کرد: مرکز جامع تخصصی درباره سلامت روان همکاران در شهرداری پیش از کرونا پیش بینی شده بود و این کار با تیمی از متخصصین سلامت روان کشور آغاز شد و در روزهای کرونا توانستیم مشاوره های رایگان به همکاران در شهرداری ارائه دهیم. علاوه بر این خروجی های علمی نیز از این مساله داشتیم و مقاله هایی دراین زمینه ارائه کردیم.
او درباره دیگر اقدام و عملکرد شرکت شهر سالم در روزهای کرونا تصریح کرد: حساسیت وزارت بهداشت را نسبت به واکسینه کردن و در اولویت قرار دادن واکسیناسیون کارکنان بهشت زهرا که بیشترین درگیری را با کرونا داشتند و در خط مقدم این جبهه بودند برانگیختیم و علاوه بر کارکنان بهشت زهرا، کارگران محل های اسکان کارگری در اولویت دریافت واکسن قرار گرفتند.
بگفته چوبینه، بعد از درخواست وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی از شهردار تهران در خصوص همکاریهای بیشتر شهرداری با آنها، شرکت شهر سالم در بحث پزشکی ازراه دور بعنوان مبدع این مساله به حوزه وزارت بهداشت کمک کرد.
او اظهار داشت: با همکاری معاونت برنامه ریزی شهرداری تهران تلاش شد تا کسانی که در معرض خطر بیماری هستند و افرادی که بیماریهای زمینه ای دارند دورکار شوند و در همین جهت کمیسیون پزشکی شرکت شهر سالم این افراد را شناسایی کرد تا به این روند کمک نماید. در مراکز درمانی شرکت شهر سالم تعداد زیادی از شهروندان تهرانی با تریاژ مجزایی که برای بیماران کرونائی و شبه کرونائی در نظر گرفته شده بود، ویزیت شدند و با وزارت بهداشت همکاری کردیم تا در مراکز درمانی و ایستگاه های مترو تست های رایگان کرونائی برای مردم صورت گیرد.
مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران با اعلان اینکه در وضعیت کرونا، اجزای مختلف کشور گرفتار مشکلاتی خصوصاً در بخش اقتصادی شدند، افزود: سه نفر از همکاران بخش درمانی شهر سالم جانشان را فدای سلامت مردم کردند و خیلی از اعضای کادر درمان مان گرفتار بیماری شدند که این خسارتها قابل جبران نیست. اما برای تهیه مواد ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش و کاهش روند خدمات درمانی که می توانست هزینه های شرکت را پوشش دهد، حدود ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان بصورت ماهانه گرفتار خسارت شدیم.
منبع:

1400/04/10
22:57:37
5.0 / 5
1050
تگهای خبر: آموزش , خدمات , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane