تذكر خزانه دار شورا به شهردار تهران

تذكر خزانه دار شورا به شهردار تهران

بیمه خانه: خزانه دار شورای شهر تهران درباره عدم ارائه ساختار تشکیلاتی صندوق بازنشستگی شهرداری به شهردار تهران تذکر داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، حسن رسولی در سیصد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تذکری اظهار داشت: پیرو تذکر اردیبهشت ماه بنده در خصوص تسریع در ارسال لایحه وظایف شرکت ها، شایسته می دانم با توجه به تبصره سه لایحه ادغام دو معاونت برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورا و توسعه منابع انسانی که در آن مقرر شده ماهیت سازمان بازنشستگی به صندوق بازنشستگی تغییر و به زیر مجموعه معاونت مالی منتقل شود و اساسنامه جدید صندوق تهیه و به تصویب شورای شهر تهران برسد، تذکر بدهم.
وی ادامه داد: در تبصره سوم ماده واحده اساسنامه ۱۹، سازمان شهرداری موظف شده است حداکثر تا ۳۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۰، نسبت به تهیه و ارسال لایحه اساسنامه صندوق بازنشستگی به شورای شهر اقدام نماید. برپایه تبصره ده مصوبه ادغام دو معاونت مذکور شهرداری موظف بوده ساختار تشکیلاتی جدید این دو حوزه را طی یک ماه به تصویب شورای اداری و سپس به شورای شهر تهران برساند که تابحال اقدامی صورت نگرفته است.
وی افزود: شهردار طبق ماده ۴ آئین نامه شهرداری باید به وظایف خود ادامه دهند. همینطور با توجه به تبصره سه ماده واحده لایحه ادغام مذکور که در اسفند ۹۹ به تصویب شورا رسیده است، وقف تبصره ذیل ماده واحده مصوبه اساسنامه سازمان ها و شرکت ها، شهرداری موظف بوده که طی مدت سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن مصوبه مذکور، اساسنامه هر کدام از شرکتهای تابعه شهرداری را منطبق بر مفاد مصوبه مورد بررسی و بازبینی قرار داده و جهت طی مراحل قانونی به شورای شهر تقدیم کند. از آنجائیکه تابحال در این خصوص اقدامی به عمل نیامده است به فوریت نسبت به انجام تکلیف قانونی خویش اقدام نمایند.
منبع:

1400/04/09
10:03:37
5.0 / 5
1255
تگهای خبر: شركت , شهرداری , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane