عضو سابق شورای شهر تهران:

باید جلوی افزایش عوارض در تهران را بگیریم

باید جلوی افزایش عوارض در تهران را بگیریم

عضو شورای شهر تهران در دوره چهارم ضمن اشاره به اینکه شورای وحدت در مقابل اشتباهات شورای شهر پنجم می ایستد، اظهار داشت: جلوی اشتباه شورای پنجم که افزایش عوارض است باید گرفته شود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، ابوالفضل قناعتی در نشست خبری کاندیداهای فهرست شورای وحدت اظهار داشت: نخستین و مهم ترین بحث شورای وحدت توجه به منویات مقام معظم رهبری و به منظور حضور حداکثری مردم در انتخابات است. تمام تلاش و تلاش افرادی که در شورای وحدت حضور دارند این است که تلاش کنند مردم حضور حداکثری در انتخابات داشته باشند.
وی ادامه داد: دومین بحث در شورای وحدت درباره انتخابات ریاست جمهوری است که حدود سه ماه است افراد بررسی می شوند تا ببینیم از چه کسی حمایت صورت گیرد. همیشه بحث این بوده که اگر آقای رئیسی کاندیدا شوند شورای وحدت به صورت کامل پشت آقای رئیسی است. شورای وحدت در تبیلغات انتخابات مجلس خبرگان و شورای شهر کمتر ظاهر شده است چون که اولویت شورای وحدت انتخابات ریاست جمهوری است و تمام ظرفیتهای خودمان را گذاشتیم تا آقای رئیسی رئیس جمهور شوند و مشکلاتی که در این هشت سال گریبانگیر ما شده است بتوانیم پشت سر بگذاریم.
قناعتی افزود: شورای وحدت بیشتر از ۳۰۰ نفر از افراد را برای انتخابات شورای شهر با ۴ شاخص انقلابی گری، مردم داری، تخصص گرایی و دین مداری مورد بررسی قرار داده است و به این ۲۱ نفر رسیده است. تمام این افراد سابقه مدیریت در حوزه شهری را دارند و جوان گرایی، سهم بانوان، حضور افراد با تجربه در این ترکیب ۲۱ نفر لحاظ شده است.
وی ضمن اشاره به مشکلات شهر تهران در حوزه مدیریت شهری اظهار داشت: تهران مشکلات زیادی دارد اما موضوعی که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم رسیدن به درآمد پایدار می باشد. باید جلوی اشتباه شورای پنجم که افزایش عوارض است را بگیریم چون که مردم دیگر نمی توانند تحمل کنند و باید در شورای ششم به معیشت مردم توجه ویژه داشته باشیم. امیدواریم با مجلس انقلابی و ان شاءالله دولت انقلابی برای یکبار مدیریت شهری یکپارچه را با همسو شدن تمام جریان ها تجربه نماییم.
قناعتی در بخش دیگری از صحبتهای خود در پاسخ به سوالی درباره به " اجماع نرسیدن فهرست اصولگرایان" برای این دوره اظهار داشت که آنچه مافیای قدرت خوانده می شود با تشکیل برخی از لیستها خودش را نشان می دهد؛ لیستهایی که به قول او " در آن فرایند قانونی که خودشان تایید کردند را به انجام نرساند و افرادی که چارچوبها را لحاظ نکردند در فهرست قرار گرفتند. "

وی افزود: این مورد نشان داده است وقتی قانون و منطق نباشد حتما پشت این ماجرا یک قدرت مافیایی است که در لیستها اثر می گذارد.
قناعتی اضافه کرد: خود شورای ائتلاف قانونی را گذاشت که ۸۴ نفر برپایه آن قانون از بین نظر مردم انتخاب شدند. شورای ائتلاف نباید به مردم دهن کجی کند وقتی ۸۴ نفر را که خودشان قانون گذاشتند و گفتند ۲۱ نفر از این فهرست درمی آید اما یک خانم بزرگواری را وارد فهرست کردند که هم توهین به آن خانواده معزز شد و هم توهین به افرادی که این فرایند را طی کردند تا در فهرست قرار بگیرند.
وی در همین باره ابراز عقیده کرد: اما آن خانواده را که در عالم عزیز هستند با این ترفند غلط و با شعار خودشان که انقلابی گری است، یک فرد انقلابی را خراب می کنند که البته خودشان ضایع شدند این همان مافیای قدرت است. شورای ائتلاف اعلام نمود هر کسی در این فهرست قرار دارد نباید در هیچ فهرست دیگری باشد. چرا یکی از شما آقایان صحبت نمی کند آقای سروری، آقای چمران شما امضا کردید که به تعهد خود پایبند باشید امضا کردید اگر در فهرست ائتلاف باشید در هیچ لیستی نمی روید وقتی به امضا خود پایبند نیستند چگونه می خواهید به مردم پایبند باشید. این چه بداخلاقی است که در پیش گرفتید.
او این گروه را متهم کرد که در شهر تهران با پول مردم تبلیغات سنگین می کند.
قناعتی تصریح کرد: مسؤلان سیاسی و شهری کشور در ۸ سال گذشته نتوانستند زمینه سرمایه گذاری را در شهر ایجاد کنند و ضرورتی ندارد که ما بودجه عمومی شهر را برای توسعه و پروژه ها هزینه نماییم.

وی ادامه داد: شورای وحدت در مورد تبلیغات راه و روش آیت الله رئیسی را در بر گرفت. ایشان عنوان کردند که تبلیغات ایشان هزینه محرومان شود. ما تنها چند بنر در شهر تهران زده ایم و کارآمدی ما در شهر تهران شناخته شده است.

وی خاطرنشان کرد: در مورد ساخت و ساز در تهران باید به چند رویکرد دقت کنیم و شورای شهر ششم با این رویکرد به شهر توجه می کند. نخستین مسئله بحث توجه به باغات شهر تهران است و با عنایت به این که در شورای پنجم یکی از مباحثی که توجه شد حفظ باغات و خانه باغات را مطرح نمودند می تواند ادامه پیدا کند؛ البته یکسری حقوق هم مردم دارند و باید به آن هم توجه گردد. شورای ششم در جهت طرح جامع و تفصیلی شهر تهران حرکت می کند و از خود هیچ ابداعی ندارد و از خود هیچ مجوزی خارج از اسناد صادر نمی کند.
قناعتی با اشاره به اینکه رعایت خط آسمان از خط قرمز های شورای ششم است، اظهارکرد: بحث بافت های فرسوده مهم می باشد و اگر شورای شهر ششم می خواهد یک انقلاب در شهر تهران ایجاد نماید باید ۵ درصد بافت فرسوده را بتوانیم به یک شرایط مطلوبی در شهر تهران برسانیم. تاب آوری شهر تهران پایین است و به تحکیم این بافت ها باید توجه گردد.

این کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران اظهار داشت: تخلف یعنی قلع و قمع در حالیکه جلوی تخلف بر مبنای ماده ۷ باید گرفته شود نه این که به جایی برسد که فرد تخلف کند. در حوزه حمل و نقل بحث اتوبوس است. ما ۷۵۰۰ اتوبوس تحویل شورای پنجم دادیم و ۵۵۰۰ اتوبوس داریم تحویل می گیریم و تا دو سال دیگر به ۴۰۰ هزار اتوبوس می رسد. سرفاصله اتوبوس های شهر تهران با مشکل روبه رو شده است. شورای ششم حتما در بدو ورود یک نگاه ویژه ای به اتوبوس های شهر تهران دارد و باید ظرفیت اتوبوس های جدید را به ۱۰۰۰ عدد برسانیم. چرا شورای پنجم کاری نکرد و تنها ۲۰۰۰ اتوبوس را جایگزین کرد؟ پیاده راه و دوچرخه سواری خوب است اما جای حمل و نقل عمومی رانمی تواند بگیرد. افتتاح خط ۶ متروی تهران از اولویت های پروژه های عمرانی است. خرید ۲۰۰۰ واگن برای خط ۳ و ۶از اولویت های شورای ششم است که احتیاج به کمک دولت و مجلس دارد. پروژه های عمرانی ماند شوشتری که خانه های اطراف آن خراب شده است و صدمه های اجتماعی بوجود آورده است هم باید به پایان برسد.
وی ادامه داد: با کمک اعضای شورای ششم در جهت لغو عوارض شهری که از ۱۵۰ تا ۲۰۰ درصد افزایش داشته، اقدام می نماییم. این مصوبه از ۱۰ روز دیگر اجرایی می شود و این مسئله در افزایش قیمت مسکن و اجاره ها اثرگذار است. نخستین کاری که در شورای ششم انجام می دهم همین است. توجه به ایثارگران شهرداری هم همچون اقداماتی است که در ورود به شورای ششم انجام می دهم.
1400/03/26
22:42:28
5.0 / 5
1171
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane