تقدیر شورایی ها از مدیرعامل و كاركنان سازمان آتش نشانی برای مهار آتشسوزی پالایشگاه تندگویان

تقدیر شورایی ها از مدیرعامل و كاركنان سازمان آتش نشانی برای مهار آتشسوزی پالایشگاه تندگویان

به گزارش بیمه خانه اعضای شورای شهر تهران در صحن علنی امروز از مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران به علت مهار آتشسوزی پالایشگاه شهید تندگویان تقدیر کردند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محسن هاشمی امروز در جلسه شورای شهر تهران در جریان این تجلیل ضمن اشاره به اینکه چهارشنبه گذشته نزدیک غروب پالایشگاه تندگویان گرفتار حریق شد، اظهار داشت: همه شهروندان دود غلیط حادثه را دیدند و یکی از گسترده ترین و پرریسک ترین حوادث شهر صورت گرفت و همکاران ما در معاونت خدمات شهری و همینطور سازمان آتش نشانی در کوتاه ترین زمان ممکن ضمن حضور در محل حادثه با خطرات این حادثه مبارزه علمی، فنی و ایثارگرانه کردند و از یک حادثه بزرگتر جلوگیری شد. به صورتی که گاها بعضی آنرا شبیه به حادثه بیروت دانستند. بنابراین بر مبنای پیشنهاد اعضای شورای شهر تهران قرار بر این شد که ما از خدمات این بزرگواران که چنین عملیاتی را به سرانجام رساندند، تشکر نماییم.

در ادامه مهدی داوری مدیرعال سازمان آتش نشانی به ارانه گزارش از عملیات اطفاء حریق پالایشگاه تندگویان پرداخت و اظهار داشت: بمحض اطلاع از حادثه اعزام وسیع به محل حادثه آغاز شد. ۱۲ ایستگاه ما در مرحله مقابله در محل حادثه حضور داشتند. همکاران من در دقایق اولیه وارد محل حادثه شدند با تشخیص درستی که از خطرات بالقوه در محل وجود داشت تمام تلاش خویش را کردند تا از بروز فاجعه در شهر جلوگیری نمایند.
وی ادامه داد: از ابتدا نگران ۷ مخزنی بودیم که در منطقه وجود داشت که حاوی محصولی حاصل از پساب های تولیدات دیگر نفتی بود که برای تولید محصولات قیر و آسفالت استفاده می شد. این پساب ها دارای هیدروکربن های سنگین است که هرچند دیرتر مشتعل می شوند اما بسیار حرارت بالا و بخار پرفشار دارند. این ۷ مخزن ۹۰ هزار بشکه از مواد را دارا بودند یعنی حدود ۱۴ میلیون لیتر حجم این مواد بود و همان لحظات اولیه ۶ مخزن درگیر شده بودند. ریزش و آتشسوزی سریع آن مایع سبب شد تمام مخازن دیگر را درگیر کنند.
وی افزود: علاوه بر این دو نقطه اصلی باقی می ماند. مخازن ال پی جی در سایت جنوبی که بسیار نزدیک بودند و حتی شعله ها به آنجا سرایت کرد و دوم مخازن حجیم انواع سوخت ها که در سایت شمالی بودند. آنجا مخازن ۲۰ میلیون لیتری و ۴۰ میلیون لیتری بود که تمام تلاش این بود که آنها گرفتار حادثه نشوند.
به قول داوری، در مجموع حدود ۳۱ ایستگاه آتش نشانی درگیر این عملیات بودند. همینطور جای تشکر از شهرهای کرج، قزوین اسلامشهر، کهریزک و باقر شهر است که نیروهای پشتیبانی برای ما اعزام کردند. همینطور فرودگاه مهرآباد هم برای ما منابع اعزام کرد. خود شرکت نفت که آتش نشانی خیلی خوبی دارد هم حضور داشتند و سبب شد با این همکاری حریق را اطفاء نماییم. در اصل استراتژی عملیات این بود که از درگیری مخازن اطراف با آتشسوزی جلوگیری شود که کاملا موفقیت آمیز بود.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، نهایتا بعد از عرضه گزارش از جانب داوری، محسن هاشمی رئیس شورای شهر لوح تقدیری را از سوی شوای شهر تهران به وی تقدیم کرد.1400/03/18
22:57:16
5.0 / 5
3210
تگهای خبر: آتش سوزی , خدمات , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane