سردار اشتری اعلام كرد

پایش مرزها با فناوری و تجهیزات به روز

پایش مرزها با فناوری و تجهیزات به روز

فرمانده نیروی انتظامی با تکیه بر ضرورت پایش مرزها با فناوری و تجهیزات به روز اظهار داشت: ارتقا مرزبانی از اولویت های ناجا بوده و تابحال تحولات خوبی در مرزبانی انجام شده است.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سردار حسین اشتری در نشست با فرمانده مرزبانی ناجا، معاونان و فرماندهان استان های مرزی با عرض قبولی طاعات و عبادات همکاران در ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: شهادت آقا امیر المومنین علی (ع) را تسلیت عرض می نماییم و امیدواریم بتوانیم از فیوضات شبهای قدر بهره کافی را ببریم و با دعای ارادتمندان حضرت علی (ع) در این ایام، مشکلات کشور مرتفع شود.
وی ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی در مورد فیوضات شبهای قدر و عدالت امیرالمومنین علی (ع)، اضافه کرد: ما بعنوان کسانی که از شیعیان و محبان حضرت امیرالمومنین علی (ع) هستیم، تلاش نماییم در زندگی شخصی و اداری عدالت ایشان را سرلوحه کار خود قرار دهیم.
فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با تبریک روز معلم و روز کارگر، از اقدامات مرزبانان در تأمین امنیت پایدار مرزهای کشور تقدیر و تشکر کرد و عنوان کرد: همکاران ما در مرزبانی در سالیان اخیر اقدامات شایسته ای انجام دادند و این مورد در دوره فرماندهی سردار گودرزی، از حرکت و پیشرفت مطلوبی برخوردار شده و امیدواریم شاهد شکوفایی و تحول مرزبانی بیشتر از پیش باشیم.
سردار اشتری ضمن اشاره به تصویب طرح جامع فرماندهی مرزبانی ناجا توسط فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای عزیز، خاطرنشان کرد: یکی از افتخارات مرزبانی ساختار جدید آن است که با پیگیری های نیروی انتظامی و ستاد کل نیروهای مسلح، مورد تصویب معظم له قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه ساختار مرزبانی باید کامل اجرا شود، اضافه کرد: ارتقا مرزبانی از اولویت های ناجا بوده و تابحال تحولات خوبی در مرزبانی صورت پذیرفته و تلاش داریم مرزبانی را در ابعاد سازمان، ساختار، آموزش و غیره تقویت نماییم.
فرمانده ناجا تاکید کرد: بخش قابل توجهی از تقویت و الحاق های نیروی انتظامی به مجموعه مرزبانی بوده چون که تقویت مرزبانی تاثیر زیادی در امنیت ملی دارد و این تقویت امسال و سال آینده و در اولویت های ۱۶ گانه ناجا ادامه خواهد داشت.
وی به وسعت مأموریت های نیروی انتظامی در دریا اشاره نمود و اظهار داشت: تقویت مرزبانی در دریا باید دنبال شود و فرماندهان استان های مرزی باید از تمامی ظرفیت های خود در این حوزه بهره مند شوند.
سردار اشتری با تاکید بر هوشمندسازی مرزبانی، اظهار نمود: مرزبانی باید از فناوری و تجهیزات به روز بهره مند باشد و مرزهای ما با فناوری های روز کنترل و پایش شود و نیاز است در این حوزه هوشمندسازی در مرزبانی ارتقا پیدا کند.
وی اشراف اطلاعاتی را از مهم ترین مأموریت های نیروی انتظامی دانست و اظهار داشت: معاونت اطلاعات مرزبانی باید اشراف اطلاعاتی را در مرز و عمق ۵۰ کیلومتری داشته باشد و از هر نظر این اشراف باید افزایش پیدا کند، یکی از موضوعات اشراف، رصد فضای مجازی است که این مورد باید با همکاری مرزبانی و پلیس فتا دنبال شود.
فرمانده نیروی انتظامی اظهار داشت: خرید و فروش سلاح، مهمات و مواد مخدر در فضای مجازی صدمه دارد، بر فضای مجازی اشراف و تهدیدات را احصاء نماییم و مراقب فضای حقیقی باشیم.
سردار اشتری آموزش را مهم ترین مؤلفه رزمی مرزبانان دانست و اظهار نمود: آموزش و حرفه ای شدن از اولویت های ما است و این امر باید استمرار داشته باشد، دانشجویانی که دانشگاه فارغ التحصیل می شوند باید در امور تخصصی و عملیاتی به کارگیری شوند.
وی ضمن اشاره به شعار سال و نقش مرزبانی در این راه، تصریح کرد: مرزبانی در جهت شعار سال باید از قاچاق کالا و قاچاق کالای مخرب به کشور جلوگیری نماید و از سویی دیگر از خروج کالاهای اساسی و سرمایه های کشور به خارج از مرزها ممانعت به عمل آورد.
فرمانده ناجا مؤلفه امنیت در مرز را اولویت عنوان نمود و تصریح داشت: می توانیم با انسداد مرز و راه اندازی یگان های مرزی، قدرت مرزبانی را در دفاع از مرزها افزایش دهیم و از ورود کالای قاچاق به کشور جلوگیری نماییم.
سردار اشتری نیروی انسانی را از سرمایه های ناجا دانست و تصریح کرد: کارکنان مرزبانی از سلامت بالایی برخوردار می باشند و جذب این عزیزان با دقت بیشتر صورت می پذیرد، نیروی انسانی مرزبانی باید روحیه جهادی و تدین داشته باشد و صیانت از آنها باید در اولویت فرماندهان قرار گیرد.
وی در خاتمه به انتخابات پیش رو پرداخت و عنوان کرد: وظیفه شرعی و قانونی ما و خانواده و اقوام است که در انتخابات شرکت نماییم و فرد اصلح را انتخاب نماییم.

1400/02/13
19:26:06
5.0 / 5
1022
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane