خانه های محیط زیست محلی برای حل موضوعات محیط زیستی پایتخت باشند

خانه های محیط زیست محلی برای حل موضوعات محیط زیستی پایتخت باشند

به گزارش بیمه خانه رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران اظهارکرد: خانه های محیط زیست در کنار ساختار شورایاری ها در محلات، می توانند باعث افزایش مشارکت شهروندان شوند.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا سید آرش حسینی میلانی در آیین افتتاح اولین خانه محیط زیست سرای محلات در منطقه ۲، ضمن اشاره به طرح جامع مدیریت پسماند اظهار داشت: یکی از مهم ترین بخش این طرح، تفکیک از مبدا است که جز با مشارکت شهروندان محقق نمی گردد به صورتی که اگر هم اکنون درصد تفکیک قابل قبول ۸ درصد است، در افق طرح این میزان باید تا ۵ برابر دیگر افزایش یابد.

سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به اینکه تهران شهری است با انواع بافت ها و خصوصیات مختلف شهری خاطرنشان کرد: برای تحقق اهداف محیط زیستی در پایتخت نقش خانه های محیط زیست بسیار حائز اهمیت می باشد.

میلانی در ادامه به حراست از فضای سبز اشاره نمود و اظهار داشت: نگهداشت فضای سبز احتیاج به توجه مردم دارد. معتقدم اگر شهروندان به فضای سبز محله خود اهمیت دهند، وضعیت حراست و پایش فضای سبز بسیار بهتر خواهد شد و خانه های محیط زیست می تواند فتح بابی در این حوزه هم باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار او در آخر ضمن اشاره به اینکه هر منطقه متناسب با شرایط جغرافیایی خود باید عمل کند، اظهارکرد: خانه محیط زیست محل مناسبی برای گفتمان و فعالیتهای داوطلبانه خواهد بود. به طورمثال در مورد جانوران موذی میتوان با مشارکت مردم، سریعتر این مسئله را ساماندهی کرد.

منبع:

1400/02/06
22:22:58
5.0 / 5
1015
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane