پیمایش 24158كیلومتر مسیر با دوچرخه در اسفند 99

پیمایش 24158كیلومتر مسیر با دوچرخه در اسفند 99

بیمه خانه: بر طبق آمار اعلامی از سایت تهران هوشمند، 24 هزار و 158 کیلومتر مسیر با دوچرخه در اسفند 1399 با بهره گیری از اپلیکیشن «دوچرخه» در شهر تهران پیموده شده است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، در آخرین ماه ۱۳۹۹، یک هزار و ۴۵۴ سفر با اپلیکیشن «دوچرخه» صورت گرفته است. مجموع مسیرهای طی شده در این اپلیکیشن برابر با ۲۴ هزار و ۱۵۸ کیلومتر تنها در یک ماه است.
انجام این تعداد سفر با دوچرخه، ۵ هزار و ۳۱۵ کیلوگرم در کاهش گاز مونوکسید کربن (CO۲) تأثیر داشته است. همین طور یک هزار و ۶۹۱ لیتر در مصرف سوخت در اسفند ۱۳۹۹ صرفه جویی شده است. انجام یک هزار و ۴۵۴ سفر با دوچرخه برابر با کاشت ۲۴ اصله درخت است.
طبق گزارش سایت شهر، اپلیکیشن «دوچرخه» توسط شهرداری تهران با هدف ترویج دوچرخه شهری بعنوان یک شیوه حمل و نقل پاک تهیه و در اختیار شهروندان تهرانی قرار گرفته است. تولید این اپلیکیشن با بهره بردن از توان شرکت دانش بنیان سازه های اطلاعاتی و با مشاوره از شرکت هلندی Move Mobility انجام شده است. در این اپلیکیشن تلاش شده تا با ارائه قابلیت های مختلف همچون برگزاری کمپین ها و رویدادهای مختلف، در ترویج و توسعه دوچرخه شهری، گامی مثبت برداشته شود.
بر طبق برنامه ۵ ساله «توسعه دوچرخه سواری در کلان شهر تهران» یکی از پروژه ها در بخش اقدامات نرم فزاری، تهیه نرم افزار پایش میزان دوچرخه سواری شهروندان است. در امتداد تحقق این برنامه شهرداری تهران و مالک اپلیکیشن پایش دوچرخه سواری شهروندان با نام «دوچرخه» را در بهار ۱۳۹۹ به بهره برداری رساند.
منبع:

1400/01/16
00:08:16
5.0 / 5
1008
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane