جزییات اقدامات شعبانیه معاونت امور اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران؛

چراغ های روشن تهرانی ها برای نور، شهر، امید

چراغ های روشن تهرانی ها برای نور، شهر، امید

مدیر کل فرهنگی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در تشریح برنامه های نیمه شعبان اظهار داشت: در کمپین ˮنور، شهر، امیدˮ از مردم دعوت می نماییم پشت پنجره ها یا در بالکن خود چراغی روشن کنند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا و بنابر اعلام سایت شهر، اعیاد شعبانیه در راهست و نیمه شعبان یکی از این اعیاد است که برای ایرانیان حائز اهمیت بوده و آنرا جشن می گیرند. محی الدین فاضلیان اما در تشریح اقدامات شهرداری در نیمه شعبان اظهار داشت: در نیمه شعبان های تهران به نور و آذین بندی گره خورده است، سنتی که بدون دخالت و تصدی گری فضای حاکمیتی مردم خود آنرا ایجاد می کردند و گاهی هم توانسته موثر باشد و خاطرات کودکی تا امروز ما را بسازد.
مدیرکل فرهنگی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران افزود: ازاین رو در نظر داریم کمپین «نور، شهر، امید »که از میلاد امیرالمومنین (ع) شروع کرده ایم را ادامه داده و مردم را دعوت نماییم که در پنجره ها و یا بالکن های خود چراغ را روشن کنند. همینطور شهرداری کاروان های توام با موسیقی با یک طراحی متفاوت در کوچه و خیابان ها به گردش درخواهد آورد.
فاضلیان تصریح کرد: سازمان زیباسازی شهرداری هم اقداماتی در خصوص آذین بندی و چراغانی انجام خواهد داد. در روز نیمه شعبان جشن موسیقیایی در تهران برگزار خواهیم کرد. معتقدم هر دخالت و تصدی گری در کار و سنتی که مبتنی بر حرکت مردم بوده است، آنرا از بین خواهد برد. امکان دارد در فضای جشن و شادی نیمه شعبان در کنار مردم قرار بگیریم تا آنرا تقویت نماییم اما دخالتی در این فضاها نخواهیم کرد.
فاضلیان با اشاره به اینکه در آغاز این کمپین به مساجد، کسبه و ساختمان های شهرداری اقلامی داده می شود که در اختیار مردم قرار گیرد، اظهار داشت: این اقلام برای شهرداری بار مالی خواهد داشت و در سطح شهر هم جلوه گر نخواهد بود و تنها برای شروع این کمپین تدارک می بینیم.1400/01/09
13:47:35
5.0 / 5
1235
تگهای خبر: سایت , شهرداری , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane