سخنگوی شورای شهر تهران:

حصر تئاتر شهر تیر خلاص به قلب فرهنگی پایتخت است

حصر تئاتر شهر تیر خلاص به قلب فرهنگی پایتخت است

به گزارش بیمه خانه سخنگوی شورای شهر تهران با اعلان اینکه درخواست هایی به شهرداری داده شده است که محوطه تئاتر شهر محصور شود و جلساتی هم به این منظور تشکیل شده است، اظهار داشت: نهاد عمومی باید مدافع توسعه عرصه عمومی باشد و حصر تئاتر شهر تیر خلاص به قلب فرهنگی پایتخت است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، علی اعطا در این زمینه اظهار داشت: همانطور که شورا از توسعه عرصه عمومی و فضاهای شهری دفاع می کند، شهرداری هم باید متناسب با رویکرد شورا، در عمل چنین کند.
وی اشاره کرد: نمی گردد از یک سو، شعار ساماندهی ولیعصر و ثبت جهانی آنرا بیان کرد اما از طرف دیگر به تنگ تر کردن عرصه عمومی بلافصل آن چراغ سبز نشان داد؛ اینها با هم نمی خواند.
سخنگوی شورای شهر تهران با اعلان اینکه عرصه عمومی محدوده چهارراه ولیعصر قلب فرهنگی تهران است، گفت: از این پیکر نیمه جان چه باقی مانده است؟ از سال ها پیش مردم به تونل های تنگ و تاریک زیرزمینی سوق داده می شوند و فضای شهراز عابر پیاده گرفته شده است.
وی افزود: بتازگی زمزمه حصر تئاتر شهر شنیده می شود و گاهی برای توجیه موضوع هم از تعابیر زیباتری مثل تعیین حریم استفاده می شود.
بگفته وی، محوطه تئاتر شهر باید بعنوان قسمتی از عرصه عمومی و فضای شهری به حیات خود ادامه دهد.
اعطا اشاره کرد: هیچ اقدامی در جهت محصور کردن و محدود کردن دسترسی آزادانه شهروندان قابل قبول نیست و شخصا با هر نوع تحدید عرصه عمومی به هر بهانه مخالفم. پس از تحدید جدی فضای شهری در چهارراه ولیعصر با راه اندازی زیرگذر برای عبور شهروندان پیاده، حصر تئاتر شهر تیر خلاص به قلب فرهنگی پایتخت است.
اعطا اضافه کرد: اگر بحث ایمنی و امنیت مجموعه است، مگر در شهرهای توسعه یافته چه کار می کنند؟ چرخ را لازم نیست از ابتدا اختراع کنید؛ اگر دستگیره در یک ساختمان باارزش در وسط یک پارک به سرقت رفت، باید پارک را حصارکشی کرد؟
سخنگوی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه در ولیعصر علاوه بر تئاتر شهر فضاهای دیگری نیز هست که انتظار می رود به عرصه عمومی بپیوندد، اظهار داشت: برای مثال در محدوده باغ فردوس، چرا باید باغ خانه سینما محصور باشد؟ می توان همان باغ ایرانی را به میدانگاه باغ فردوس متصل کرد.
وی با اعلان اینکه اینها املاک خصوصی نیستند، گفت: فضاهای عمومی می تواند به قسمتی از عرصه عمومی و فضای شهری تبدیل گردد و کیفیت فضای شهری را برای عموم افزایش دهد.
وی با بیان نمونه دیگری اظهار داشت: دیواره هایی که فضاهای باز فرهنگستان هنر را چه در خیابان ولیعصر و چه در مجاورت خیابان فلسطین در خیابان برادران مظفر محصور کرده است، می تواند به فضای شهر بپیوندد. رویکرد ما توسعه عرصه عمومی در شهر است.
منبع:

1399/12/05
18:41:16
0.0 / 5
1023
تگهای خبر: شهرداری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane