معاون وزیر كشور:

تأمین چادر برای تهرانی ها در زمان وقوع زلزله مساله بزرگی است

تأمین چادر برای تهرانی ها در زمان وقوع زلزله مساله بزرگی است

به گزارش بیمه خانه در زلزله احتمالی تهران حتی تأمین چادر به ۱۰ میلیون نفر هم مساله بزرگی است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، اسماعیل نجار، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، در مراسم‌ ختتامیه جشنواره سوانح طبیعی"مسابقه ملی طراحی اسکان موقت" اظهار داشت: مدیریت بحران برای ما یک مبحث ریشه ای و اساسی است.
من قریب به چهل سال است در این کار هستم و مخالف صد در صد ساخت اردوگاه ها هستم چونکه معتقدم مشکلات بسیاری بوجود می آورد.
او اضافه کرد: همه جور تجارب را تا امروز داشته ایم، ما بهترین تجربه را در سیل سال ۹۸ به دست آوردیم و آن هم دادن یک امکان مالی بلاعوض به مردم برای تأمین اسکان موقت خودشان بود. منهای سی سخت که بعنوان اسکان اضطراری ۲۰ میلیون تومان در نظر گرفته ایم، البته برای کسانی که امکان اسکان در زیر سقف خانه شان ممکن نیست.
نجار افزود: تجربه ما در سر پل ذهاب نشان داد که کانکس بسیار تجربه بدی است. ۱۸۵۰۰ کانکس تأمین شد و خیلی مردم هم خودشان کانکس دادند برخی خانواده ها بین ۲ تا ۷ کانکس داشتند. که بین اعضای خانواده تقسیم کرده بودند و از کانکس هم خارج نمی شدند. درحالی که یکی از اهداف این است که زندگی را به محل حادثه دیده برگردانیم و دادن امکانات با این هدف باید باشد.
او افزود: در سرپل ذهاب پیش از حادثه زلزله طبقات شهر میانگین ۱.۱ بود پس از زلزله به ۳.۹ رسید. این در شرایطی است که ما تجربه مقابله با بحران در مناطق بسیار وسیع جمعیتی را نداریم. سر پل ذهاب، جمعیتی ۱۲۰ هزارنفری را تحت تاثیر قرار داد، اما در تهران چه پیش می آید؟
او اضافه کرد: ۱۹۱ سال از زلزله قبلی تهران گذشته است و برآورد ما نشان می دهددر صورت بروز زلزله دو میلیون تحت تاثیر مستقیم زلزله و هشت میلیون تحت تاثیر غیرمستقیم زلزله خواهند بود. این جمعیت را کجا می توان اسکان داد؟ ۱۰ میلیون نفر کجا چادر بزند و سرویس بهداشتی اش کجا باید تأمین شود؟
او اظهار داشت: برای ما اسکان موقت بسیار اهمیت دارد اما باید راهکارها عملی باشد ما چیزی می خواهیم که قابلیت اجرایی و عملیاتی داشته باشد.


1399/12/04
13:35:13
0.0 / 5
1454
تگهای خبر: زلزله , سرویس , شهرداری , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane