شهردار منطقه یك تهران:

تهران 1400، هویت را به شمیران باز خواهد گرداند

تهران 1400، هویت را به شمیران باز خواهد گرداند

به گزارش بیمه خانه شهردار منطقه یک تهران اظهار داشت: تهران ۱۴۰۰ با همراهی اندیشمندان، اساتید و معماران شهر، هویت را به شمیران باز خواهد گرداند و ما می توانیم تاریخ شمیران را در بناها و معابر آن باردیگر ببینیم.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا و بنابر اعلام سایت شهر، سید حمید موسوی در اولین جلسه هم اندیشی با معماران پایتخت با بیان مطلب فوق اظهار نمود: شمیران از یک اغتشاش بصری رنج می برد که نیاز است اصحاب فن، گروه های مرجع، اساتید، منتقدین در کنار دستگاه نظارتی و مدیریت شهری قرار بگیرند تا حال شهر خوب شود.
او اظهار داشت: در طرح تفصیلی جامع، ما به دنبال رفتن به سمت طرح های راهبردی–ساختاری بودیم تا با انعطاف پذیری های لازم پویایی را در شهر با هدف تقویت و توسعه آن ایجاد نماییم اما مشکلات سبب شد باردیگر به سمت طرح های توزیع کاربری و نقشه های ۲۰۰۰/۱ برویم.
موسوی تصریح کرد: در اجرای طرح های راهبردی- ساختاری احتیاج به حضور تشکل ها و کارگروه هستیم تا بررسی نمایند که اگر پهنه ای بنا به جمعیت و نحوه خدمات رسانی تغییر لازم دارد بتوانیم با تغییر پهنه خدمات را در آن تقویت نماییم.
شهردار منطقه یک توسعه شهر را نیازمند مطالبه گری دانست و اظهار داشت: باید مطالبه گری مردم، اساتید، معماران و... در ساخت شهر افزایش یابد تا ضوابط بروز رسانی و ریل گذاری صحیح برای آینده شهر داشته باشیم و ساختمان هایی را به صورت پایلوت در منطقه طراحی نماییم که از خصوصیت هایی چون دوستدار محیط زیست بودن، مناسب سازی، ایمن سازی و صنعتی سازی برخوردار باشند.
سرپرست شهرسازی و معماری شهرداری منطقه یک هم در این نشست اظهار داشت: پیشنهادات سازنده معماران می تواند شهرداری و مدیریت شهری را در اجرای بهتر پروژه های شهرسازی راهنمایی کند.
بهمن اصغری اضافه کرد: طرح نقطه نظرات و نقد معماران در جهت پذیرش طرح، تایید نما و دیگر دغدغه ها می تواند مدیریت شهری را در جهت اصلاح یا تبدیل آنها به دستورالعمل یاری کند تا با پیگیری به ضوابطی برسد که پایه گزارش منطقه یک باشد.
او اظهار داشت: تلاش ما محدود است و با همفکری و هم اندیشی معماران می تواند بیشتر شود.
مهرداد زواره یکی از معماران حاضر در جلسه هم تصریح کرد: دغدغه معماران حفظ باغات و سرمایه های طبیعی و تاریخی شهر و منطقه است که نیاز است فرآیندها اصلاح گردد تا در آینده شهر را با معماری بهتری داشته باشیم.
علی کرمانیان از معماران این جمع به نمایندگی از حاضرین با درخواست تشکیل کمیسیون مشورتی مستقل اظهار داشت: تشکیل کمیسیون مشورتی مستقل که بتواند همه جوانب را مورد بررسی دقیق قرار دهد درخواست معماران از شهرداری منطقه یک است.
او خاطرنشان کرد: برای رسیدن به چاره درست باید گروهی، با بررسی، گفتگو و درک همه ابعاد کار به صورت مستقل تشکیل شوند تا برآیند نظراتشان را به مدیریت شهری اعلام کنند.
منبع:

1399/11/18
10:28:18
0.0 / 5
1132
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane