عضو كمیسیون سلامت شورای شهر تهران عنوان كرد

تشكیل صندوق محیط زیست برای كمك به وضعیت محیط زیستی تهران

تشكیل صندوق محیط زیست برای كمك به وضعیت محیط زیستی تهران

به گزارش بیمه خانه یك عضو كمیسیون سلامت شورای شهر تهران با اشاره به تشكیل صندوق محیط زیست و حمل و نقل در چارچوب برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران اظهار داشت: این صندوق می تواند در بهبود وضعیت محیط زیستی شهر تهران نقش بسزایی را ایفا كند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، آرش حسینی میلانی در جلسه كمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: همگرایی و هماهنگی كه امروز در حوزه های مختلف در رابطه با محیط زیست به وجود آمده است بسیار ثمین است و در گذشته چنین همگرایی ها و هماهنگی هایی وجود نداشت كه در این راستا كمیسیون سلامت در امتداد كمك به محیط زیست شهر تهران در برنامه پنج ساله سوم تلاش نموده است ظرفیت های جدیدی را احداث كند.
وی ادامه داد: در امتداد تشكیل صندوق محیط زیست و حمل و نقل كه بخشی از عوارض شهرداری تهران به آن ریخته خواهد شد، رایزنی شده تا با احداث راهكارهای جدید بتوانیم از راه این صندوق نسبت به بهبود وضعیت محیط زیست شهر تهران اقدام نماییم.
میلانی افزود: اقتصاد سبز و ارزش گذاری خدمات اكوسیستمی كه در برنامه ظرفیت های جدیدی برای آن دیده شده است. از راه كمیسیون سلامت پیگیری می شود. عوارض زیست محیطی پسماند با كمك دانشگاه ها برآورد می شود تا هزینه ها و خسارات زیست محیطی برای تصمیم گیران شفاف شود. بدین سان بالقطع این هزینه ها در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری ها در نظر گرفته می شود و در برنامه های كلان به آن توجه خواهد شد.
وی افزود: امروز در حوزه كیفیت آب انهار با مشكل مواجه هستیم. باید پروژه احیای روددره ها را در دستور كار قرار دهیم و با همكاری اداره محیط زیست شهر تهران برای سالم سازی پروژه های آبی همكاری نماییم.
میلانی اضافه كرد: در پروژه های عمرانی در برنامه پنج ساله سوم ارزیابی های زیست محیطی مد نظر قرار داده شده به شكلی كه قبل، حین و سپس امضای پروژه ها باید برآوردهای زیست محیطی صورت گیرد كه این می تواند فتح بابی برای برنامه های محیط زیستی باشد.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران خطاب به مدیركل محیط زیست استان تهران اظهار داشت: شاخص های FDG با همكاری شهرداری برای منطقه شهری تهران احداث خواهند شد. ما این آمادگی را داریم كه از راه مركز مطالعات شهرداری تهران در جهت تسهیل این مساله اقدام نماییم. بی شك شفافیت اطلاعات و تصمیم گیری ها می تواند در عملكرد بهتر نقش بسزایی داشته باشد. باید اطلاعات پروژه های شهری در امتداد تحقق شفافیت در اختیار شهروندان قرار گیرد.
میلانی اشاره كرد: باید برای تحقق آموزش در سطح شهر تهران همه دستگاه های مرتبط كمك كنند و مراجع علمی و رسمی مباحث محیط زیستی را پیگیری كند. بالقطع شهرداری تهران بعنوان مرجع علمی رسمی قلمداد نمی گردد بلكه این سازمان حفاظت محیط زیست است كه باید این نقش و جایگاه را به خوبی ایفا كند.1397/11/07
01:57:40
5.0 / 5
4873
تگهای خبر: حمل و نقل , خدمات , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane