تشریح جزئیات بهره برداری آزمایشی از بزرگراه شهید نجفی رستگار

تشریح جزئیات بهره برداری آزمایشی از بزرگراه شهید نجفی رستگار

شهردار منطقه 15 جزئیات بهره برداری آزمایشی از فاز دوم بزرگراه شهید نجفی رستگار در منطقه 15 را تشریح نمود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، وحیدرضا محمدی با بیان مطلب فوق اضافه کرد: در این فاز که از پل شهید مزینانی در محله مشیریه شروع می شود و تا بزرگراه امام رضا(ع) ادامه دارد، تندروی بزرگراه به طول ۴ کیلومتر و عرض متغیر ۷۶ متر به بهره برداری می رسد.
شهردار منطقه تصریح کرد: در لاین تندروی این مسیر در مجموع ۹۷۵ معارض شامل ۵۱۱ معارض ملکی و ۴۷۴ معارض زمین وجود داشت که با صاحبان ۷۰۵ معارض شامل ۴۹۶ ملک مسکونی و تجاری، ۱۹۴ معارض زمین، ۱۲ گاراژ و ۳ کارخانه و کارگاه توافقات لازم انجام و موفق به آزادسازی لاین تندروی بزرگراه شدیم.
محمدی با اشاره به افتتاح پروژه بزرگراهی شهید نجفی رستگار اظهار داشت: این پروژه فرامنطقه ای و فاخر از اقدامات باارزش این دوره از مدیریت شهری است که با همکاری و تلاش همکاران، مردم محله های رضویه و مشیریه و همراهی شورایاران به ثمر نشست.
وی به راه اندازی زیرگذر پیاده روی تقاطع خیابان پیامبر اعظم با بزرگراه شهید نجفی رستگار اشاره نمود و اضافه کرد: این زیرگذر به درخواست ساکنان قسمت جنوبی محله مشیریه و با نظر شورایاری محله با هدف تسهیل در تردد ساکنان قسمت جنوبی محله مشیریه اجرا و عملیات آسفالت معابر آن با پخش ۱۴۰ تن آسفالت انجام شد. عملیات زیباسازی نیز شامل تامین روشنایی با نصب ۱۰۰ شعله پروژکتور LED و انجام رنگ آمیزی الوان اجرا شده است.
شهردار منطقه تصریح کرد: این زیر گذر خارج از نقشه اولیه پروژه بعنوان زیر پروژه الحاقی به عرض حدود ۴ متر و طول ۸۸ متر اجرا شده تا شهروندان همزمان با بهره برداری از پروژه بتوانند از آن استفاده کنند.
محمدی در تشریح عملیات ترافیکی این بزرگراه اظهار نمود: پل عابر پیاده به طول ۹۵ متر بوسیله منطقه تامین و تحویل شده که این پل در تقاطع بزرگراه شهید نجفی رستگار با خیابان گاز نصب شده است. همزمان با اقدامات سازمان حمل و نقل و ترافیک، منطقه نیز در اجرای تجهیزات ترافیکی شامل گاردریل، تابلو و علایم ترافیکی در حد توان اقدام نموده است.
شهردار منطقه ۱۵ به اجرای فاز نخست عملیات درختکاری حاشیه بزرگراه شهید نجفی رستگار اشاره نمود و اضافه کرد: در این راستا بمنظور آماده سازی و پاکسازی قبل از عملیات کاشت فضای سبز، شش هزار متر مکعب خاک و نخاله جمع آوری شده و یکهزار اصله نهال زیتون تلخ که دارای سایه مناسب و مقاوم در اقلیم کم آب است؛ در مساحتی حدود هفت هزار متر مربع در حاشیه این بزرگراه کاشته شد. همین طور سه هزار متر طول عملیات آبرسانی در این محدوده انجام شده است.
او به نقش کمربندی این بزرگراه و تفکیک ترانزیتی و بزرگراهی از رفت و آمدهای محلی اشاره نمود و تصریح کرد: بهره برداری از فاز دوم بزرگراه شهید نجفی رستگار همین طور سبب کاهش بار ترافیک میدان بسیج، بزرگراه بسیج، بزرگراه بعثت و بخش شرقی بزرگراه آزادگان و کاهش آلودگی هوا در جنوب تهران خواهد شد.
بنا براعلام روابط عمومی منطقه 15، محمدی در آخر گفت: راه اندازی بزرگراه نجفی رستگار در چهار فاز اجرائی تعریف شده است. فاز نخست بزرگراه شهید نجفی رستگار شامل حدفاصل بزرگراه آزادگان تا پل شهید مزینانی به طول حدود ۲ کیلومتر در آذرماه سال ۹۸ مورد بهره برداری قرار گرفت و الان فاز دوم حدفاصل امام علی(ع) تا بزرگراه امام رضا(ع) به طول ۴ کیلومتر افتتاح می شود. فاز سوم پروژه دو پل در انتهای شرقی بزرگراه را شامل می شود و فاز چهارم نیز شامل مسیرهای کندروی شمالی و جنوبی پروژه است که با تملک املاک معارض لاین کندرو راه اندازی آن نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.
منبع:

1399/09/19
17:44:53
5.0 / 5
1190
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane