سالاری به بیمه خانه خبر داد

حل مشكل آزادسازی اوراق مشاركت مترو

حل مشكل آزادسازی اوراق مشاركت مترو

به گزارش بیمه خانه مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی درباره علت اجرایی نشدن اوراق مشاركت مترو توضیح داد و اظهار داشت كه مشكل حل و مفاصاحساب برای وثایق شهرداری صادر گردیده است.


مصطفی سالاری در گفتگو با ایسنا، درباره علت اجرایی نشدن اوراق مشارکت مترو و عدم واریز پول اوراق مشارکت به حساب شهرداری از جانب بانک رفاه توضیحاتی عرضه داد و اظهار نمود: مشکل حل شده است.
وی ادامه داد: ماجرا به این مقرر است که شهرداری باید املاکی را نزد دفترخانه به نفع بانک رفاه به وثیقه می گذاشت تا در واقع وثیقه آن پولی باشد که بانک رفاه می پردازد چون بانک اوراق را می گیرد ولی پول نقد می دهد و بعدا در بلندمدت شهرداری باید بازپس دهد.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ضمن اشاره به اینکه بابت این تضمین، طبق عرف بانکداری و قوانین و مقررات کشور، بانک رفاه باید وثیقه ای بابت تضمین بگیرد و آن وجوه نقد را به آن دستگاه بدهد اظهار داشت: بابت وثیقه گرفتن معمولا ملک وثیقه می گیرند. ملک را که به دفترخانه می برند گواهی هایی برای توثیق ملک نیاز است که یک مورد استعلام از تأمین اجتماعی است در خصوص آنکه دستگاه یا مالک زمین به تأمین اجتماعی بدهکار نیست.
سالاری افزود: شهرداری با گستردگی کاری که دارد از سنوات گذشته (بیش از 10 سال گذشته) تا کنون یک بدهکاری قابل توجه چندهزار میلیارد تومانی به تأمین اجتماعی دارد. اینکه می گفتیم صد درصد تسویه کند و بعد گواهی بدهیم غیر ممکن بود؛ ولی حداقل باید سازوکار پرداختش تعریف می شد.
وی افزود: در همین راستا سال قبل با شهردار تفاهم نامه ای امضا کرده بودیم که چندماهی هم به اجرا در آمد ولی پس از چندماه امکان اجرا برایشان نبود و متوقف گردید. ازاین رو نیاز بود به روز رسانی نماییم که به روز رسانی شد و مفاصا حساب هم در پاسخ به استعلام دفترخانه ذیربط برای سپردن توثیق، صادر و کارشان انجام شده است.1399/09/04
11:54:59
5.0 / 5
1756
تگهای خبر: تضمین , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane